Wpis z mikrobloga

@hojrak: Co rozumiesz pod pojęciem "jak wprowadzić"?

Jeśli jest to przychód związany stricte z wykonywanymi przez Ciebie czynnościami (a mniemam że jesteś agentem) to będzie to kolumna 7. Kwestia ustalenia daty przychodu - czy tego typu rozliczenie reguluje Wam jakaś umowa, która precyzuje za jaki okres jest to prowizja lub od jakiej konkretnej czynności?
@chomikagresor: Jest to nota prowizyjna za okres od 1 do 30 kwietnia. Stan noty: rozliczony. Mam numer itp. Ale zastanawiam się jak to wprowadzić do programu. Dokladnie aktualnie uzywam wfirma. I nie wiem jak wprowadzic jako dochód. Mam do wyboru faktura vat itp. Ale nic związanego z nota prowizyjna nie mam:P Pewnie pisze strasznie neizrozumiale itp. Ale to pierwszy miesiac i nie mam pojecia co i jak za bardzo ;)

edit
@hojrak: Wcześniejsze kolumny to informacje, a od 7 zaczynasz podawać kwoty. Te pola na zdjęciu to kolumny 7,8,10-13 (9, 14 to sumy dwóch poprzednich kolumn). Wpisujesz w pierwszej (chyba, że ta prowizja to dodatkowy przychód nie związany z twoją działalnością bezpośrednio - wtedy jako pozostałe przychody).
@hojrak: Oj kolego, strasznie niezorientowany jestes w temacie. Nie boisz sie ze namieszasz? Widze, ze podstaw nie ogarniasz nawet, zamow sobie jakas konsultacje u ksiegowego ktory Ci pokaze co i jak.

Co do ksiegowania wydatków na paliwo to kilka uwag:

- masz samochod w srodkach trwalych?

- jesli nie to czy prowadzisz do niego ewidencje przebiegu pojazdu?

- jestes platnikiem VAT (po rodzaju dzialalnosci zakladam ze nie, ale ludzie rozne pomysly