Wpis z mikrobloga

Weźcie mi pomóżcie bo chyba się wykończę i będę jak szkieletor wyglądał.

Dążę do fajnej sylwetki, na razie zrzucam wagę, żeby się tłuszczu pozbyć a potem robić czystą masę. Udało mi się schudnąć już z 8kg. Ważę teraz 72. Wg wszystkich pomiarów na różne sposoby poziom tłuszczu w moim organiźmie to 12% ale mniejsza z tym. Więc ten brzuch powinien jakoś wyglądać a jest wałek tłuszczu, co prawda mniejszy niż był ale dalej jest. Ile ja cholera mam jeszcze schudnąć, żeby mieć typowo płąski brzuch chociaż w stylu:

http://www.hellawella.com/sites/hellawella.com/files/2012/06/Vitals_FitManInBathroom.jpg

Miał ktoś podobny problem? Przedstawiam na zdjęciach niżej mój tłuszcz (UWAGA!)

Wiem, że nie chudnie się miejscowo, tylko z całego ciała, więc ile ja jeszcze muszę schudnąć, żeby się tego cholerstwa pozbyć ? :(

Rączki mam chude, nogi też wychudły, został tylko brzuch. Dotarcie do wagi poniżej 70kg, np 68 trochę mnie przeraża bo to strasznie mało. mam 180cm wzrostu, 79 w pasie około.

Zdjęcia: (specjalnie wrzucam jako link, żeby nie wszyscy musieli oglądać na mirko)

https://i.imgur.com/i4xUu1x.jpg

#dieta #odchudzanie #silownia #pytanie #kiciochpyta #mojaforma
  • 22
  • Odpowiedz
ie chudnij więcej,


@hartem: chcę mieć fajny brzuch taki jak kiedyś @Nadrill: wie że miałem lepszy :(

Bleeeeeee ale fet :P


@Hugenot111: no blee, był bardziej, już chyba się poddam bo kurna ileż można :/

rochę trudno mi uwierzyć że masz 12 jak ja mam chyba z 20 a brzuch wygląda podobnie :P .


@Karol191: ja bym się nawet cieszył że u mnie to jednak 20% to jest
  • Odpowiedz
i lekki deficyt kaloryczny,


@Karol191: robie deficyt kaloryczny, i nie żrę słodkości co robiłem przez ostatnie miesiące. Ogólnie się opieram właśnie na diecie i deficycie niż na ćwiczeniach. Tak to na rowerze trochę jeżdżę i raz w tyg pobiegam. Ewentualnie w siatkę jak gram.
  • Odpowiedz
@wykopowy1: Moim zdaniem to jest właśnie błąd, o wiele szybciej spalisz jak będziesz ćwiczył, ja pamiętam jak byłem młodszy i jeszcze nie interesowałem się zbytnio dietą. To zrzuciłem 16 kg bez żadnej diety bo po prostu ostro ćwiczyłem .
  • Odpowiedz
@Karol191:no bo ćwiczenia zrobiły Ci deficyt paląć kalorie. Można żreć i ćwiczyć i się nie schudnie a można nie ćwiczyć a jeść i wtedy się schudnie. Wszystko się właśnie opiera na tych ujemnych kaloriach. Same ćwiczenia nic nie dadzą raczej.

No muszę się wziąć. Ale tak czy siak przeraża mnie zejście poniżej 70, potem tyle kg nadrabiać przy masie ahh
  • Odpowiedz
@wykopowy1: Zapasy, które zresztą nadal trenuje, z 89 do 73 (jeszcze dochodzi to że brałem jakiś lek i przez to tak się spasłem jak odstawiłem, to wagę jeszcze zbić musiałem ), opychać to się raczej nie opychałem, bo nawet teraz dużo nie jem, ale piłem te słodkie napoje i także lubiłem słodycze.
  • Odpowiedz
@wykopowy1: a jak myślisz ile kalorii palisz podczas 40-minutowego treningu i kilkunastu serii z ciężką sztangą? na prawdę tyle żeby zrobić różnicę? Tu nie chodzi o zużytą energię tylko o to co dzieje się "w tle" :-)

Trening siłowy z ćwiczeniami wielostawowymi daje efekt. Podkręcasz metabolizm bo nie tylko zużywasz energię w trakcie treningu, ale również zużywasz dodatkową energię przez długi czas po treningu ponieważ organizm się regeneruje. Idąc dalej -
  • Odpowiedz
@berti: @wykopowy1: Jak zrobisz 5kg czystej masy to twój BF jeszcze masakrycznie spadnie. Oprócz tłuszczu zostanie ci też nadmiar skóry. Jedyne wyjście to siłownia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lostawowymi daje efekt. Podkręcasz metabolizm bo nie tylko zużywasz energię w trakcie treningu, ale również zużywasz dodatkową energię przez długi czas po treningu ponieważ organizm


@berti: @Helid: bieganie da mniejsze efekty?

lepiej cwiczyc i czekac az miesni bedzie wiecej niz tluszczu
  • Odpowiedz
@wykopowy1: no nie kumasz co piszę...

Proces budowania tkanki mięśniowej i posiadanie tkanki mięśniowej działa korzystnie pod kątem spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym potem wyglądasz jak człowiek a nie jak patyk.

Bieganie zużywa energię jedynie w trakcie i wykorzystuje mięśnie. Nie buduje ich i nie powoduje podkręcenia metabolizmu.
  • Odpowiedz
Dążę do fajnej sylwetki, na razie zrzucam wagę, żeby się tłuszczu pozbyć a potem robić czystą masę


@wykopowy1:

Mam pytanie. Czy sam wymyśliłeś taką strategię, czy od kogoś się o niej dowiedziałeś? Bo jak dla mnie to jest to tak 'od dupy strony' podejście, jakie tylko może byc.
  • Odpowiedz
@Vonsatch: no nie lepiej zrobić po kolei? Skoro jestem zatłuszczony to nie lepiej pozbyć się tłuszczu i potem bez zajmowania się fałdami rosnąć? To jak inaczej mam robić, zacząć masę, robić nadwyżki kaloryczne i gdzie ten tłuszcz zniknie?

działa korzystnie pod kątem spalania tkanki tłuszczowej


j i posiadanie tkanki mięśniowej działa korzystnie pod kątem spalania tkanki tłuszczowej.


@berti: no ale, żeby zgubić tłuszcz to chyba trzeba mieć deficyt kalorii? Mięśnie
  • Odpowiedz