Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko, co do wyboru studiów. Interesuje mnie programowanie (to najlepiej znam i tego mogę się uczyć sam) i wszystko co jest zawarte w mechatronice: automatyka i robotyka, elektronika, elektryka. Mam z tego podstawy w zakresie AVRów, ale niewielkie, wiem co z czym się je. Moim marzeniem jest mechatronika PWr, ale nie ma szans żebym się dostał. Będę pisał podst matmę (może z 85% - niestety robię błędy), rozsz. angielski (a z 60-70%), podst ang (powiedzmy >94%), rozsz informatykę (100%), polski (50%).

Mieszkam w Stalowej Woli. No i teraz myślę nad studiami, na których nie będę się nudził, będzie coś związanego z mechatroniką. Dla ambitnych, ale (na razie) po matematyce z technikum Wiem że słaba matma tu przeszkadza, no ale.. Pomysły? Oprócz Warszawy.

Pod #quadcopter jest opis quadcoptera który robiłem, pod #gravityrun opis gry.

studia #pytanie #studbaza #studiowanie #agh #pwr #prz #matura
  • 7
@Visher: Kiepski wybór przedmiotów maturalnych- nie wiem jak na innych uczelniach, ale na pwr liczy się wynik z matmy i fizyki, z infy biorą pod uwagę tylko na wydziale Informatyki i Zarządzania, albo na Informatyce na wydziale Elektroniki. I jeśli interesuje cię programowanie i faktycznie tak dobrze pójdzie ci matura z infy to możesz próbować celować tam. W progu się zmieścisz
@Visher: na Pwr są mnożniki 1,0 za matme i fizyke podst. i 1,5 za rozszerzone. Lub jak masz mocno napisaną rozszerzoną to x 2,5. Liczą to z korzyścią dla studenta. Nie wiem jak dokładnie jest na mechatronice z innyni przedmiotami, bo tego nie studiuję.