Wpis z mikrobloga

Parę dni temu był wątek na temat tego, że należy zrozumieć swojego wroga, jakiś tam cytat japońskiego samuraja ;)
Dyskusja zeszła na to, że wiele osób czyta ruskie telegramy i pikabu aby właśnie dobrze zrozumieć ruskich.
I wyśmiewają wykopków którzy oskarżają ich o onucowatość z tego powodu.
Ze kto czyta ruskie teksty ten onuca a oni mówią, że nie są onycami, wręcz przeciwnie bo oni zagłębiają się w mentalność ruskich aby ich lepiej zrozumieć.

Moje pytanie, co wynika z tej lektury? czy udało się zrozumieć ruskich? jaki jest ten ich punkt widzenia?

#wojna #ukraina #rosja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpalaczBenzyny: Gen. George Patton: "Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi
  • Odpowiedz
  • 0
@robertkk: no ale co do tej mentalności ruskich i ich zrozumienia,

na najwyższym szczeblu to chyba po prostu zryta bania jakimś chorym imprializmem,

na najniższym szczeblu wojskowym to pospolici mordercy, złodzieje i gwałciciele którzy za kasę napadają na inny kraj,
tutaj zrozumienie gen. Pattona jest aktualne, tj. nie marnować czasu na zrozumienie ruskiego żołnierza tylko liczyć ile trzeba nabojów aby
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Nic to nie da, bo ich argumenty z założenia nie muszą być racjonalne i prawdziwe. Bo tu nie chodzi o żadną prawdę, tylko o zmanipulowanie i utrzymanie w narracji. U nas pięknie zrobili to PiSowcy. Najpierw zidentyfikowali podatny grunt - ludzie mieli dość Tuska i PO, a zarazem chcieli wierzyć, że da się lepiej. Do Tuska łatwo było dowolny syf przykleić, z uwagi na jego ideologiczną nijakość. W efekcie był Niemcem, faszystą, lewakiem, komuchem i co tam sobie jeszcze można wymarzyć.
W tym samym czasie PiS podkreślał, jak walczy z komuną, jak zmienia Polskę na lepsze i wprowadza niezbędne reformy. A kto się sprzeciwia zmianom na lepsze? WRÓG.
Jaki jest wróg? Zły i antypolski. Niemiec,Ukrainiec, Żyd itd.
Nasi to patrioci i dobrzy ludzie, bo wróg nienawidzi patriotów.
Nasi łamią konstytucję? Nie łamią, a poza tym, to muszą łamać, bo wróg blokuje tym zmianę.
Nasi łamią prawo? Nie łamią, a poza tym, to głupie przepisy, wróg ma sądy, a prokurator przecież niczego się nie dopatrzył. To prokurator od nas, patriota, więc się
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: ja lubię oglądać na yt tłumaczone materiały z rosyjskiej telewizji i youtuba. Słuchając co oni sami p------ą doszedłem do wniosku, że to stracony przypadek. Agentka nierucjomości chodząca po zdemolowanym mieszkaniu, na podłodze porozrzucane zabawki przez rodzinę która musiała uciekać, a ona p------i o odmalowaniu, wyburzeniu scianki jakby to była normalna sytuacja. Albo te ich programy propagandowe w które duża część społeczeństwa przez ogłupienie wódą wierzy, a pozostali się boją.
  • Odpowiedz
Parę dni temu był wątek na temat tego, że należy zrozumieć swojego wroga, jakiś tam cytat japońskiego samuraja ;)


Gen. George Patton


@RadzieckiSnajper: @SpalaczBenzyny: Sraton. I z samurajami też przestrzelenie o prawie dwa tysiące lat. Sun Tzu,
  • Odpowiedz
On z nimi miał bezpośredni kontakt to chyba raczej wie co mówi


@RadzieckiSnajper: Przy czym ci "Rosjanie" to była mieszanka Rosjan, Białorusinów, Ukraińców i 100% azjatyckich mieszkańców rosyjskiego dalekiego wschodu, niczym Kałmuk z pasty. Etniczni Rosjanie stanowili mniej niż 50% ludności Związku Sowieckiego, a w Armii Czerwonej było ich jeszcze mniej (przeważali Ukraińcy na stanowiskach oficerskich i daleki wschód wśród mięsa armatniego).
  • Odpowiedz
@RadzieckiSnajper: Czytałem to już kiedyś. Tylko że sposób w jaki on opisał Rosjan, tak naprawdę można przypisać każdej nacji na świecie. Każdej jednostce.
Nic nowego jak dla mnie.

@alaskan_pipeline: Jak to dobrze że u nas nie ma propagandy, a wszyscy tacy świadomi, wolni i wcale nie-zależni od rządu.
Ech...
Już nawet nie chce mi się komentować naiwności do otaczającej nas rzeczywistości.
  • Odpowiedz
Moje pytanie, co wynika z tej lektury? czy udało się zrozumieć ruskich? jaki jest ten ich punkt widzenia?


@SpalaczBenzyny: Ja czytałem ruskie telegramy i komentarze przez 2 lata.

Moje pytanie, co wynika z tej
  • Odpowiedz