Wpis z mikrobloga

Wcześniej jakoś nie interesowałem się demokracją w USA ale te wybory trochę mi uświadomiły że Europa przy USA to świątynia demokracji, a USA coraz bardziej zaczyna przypominać idiokrację. Wyobraźcie sobie że na wiecu Dudy wychodzi Kulczyk i zaczyna skakać na scenie i przekazuje na jego kampanię kilkadziesiąt milionów. Ten cały system finansowania partii politycznych w sejmie z budżetu państwa na który wszyscy tak narzekają jest jednak świetnym rozwiązaniem i partie nie są tak bardzo uzależnione od wielkich korporacji jak w USA gdzie zarówno partia Republikańska jak i Demokratyczna ma swoich miliarderów których wiadomo że nie będą ruszali bo dzięki nim istnieją

#usa #demokracja #europa #ue #ciekawostki #polska #polityka #swiat #wydarzenia #przemyslenia
kkecaj - Wcześniej jakoś nie interesowałem się demokracją w USA ale te wybory trochę ...

źródło: GZMd6hCXwAA5WEE

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kkecaj: Przeciętny Francuz jest biedniejszy od przeciętnego mieszkańca najbiedniejszego stanu USA Missisipi. I to tyle jeśli chodzi o skuteczność demokracji w Europie i zakaz finansowania kampanii przez miliarderów. xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 64
@grim_fandango: Taaaa. A przeciętny Polak jest jeszcze biedniejszy a mimo to choćby mi za to płacili to nie chciał bym mieszkać w takim Nowym Jorku albo innym mieście w USA. Pieniądze to nie wszystko. Liczy się też to czy ludzie czują się bezpiecznie i generalnie cały system a nie tylko to czy ludzie z----------ą w robocie, a później nie mają czasu dla rodziny i zostają ćpunami albo popadają w inne
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 18
@grim_fandango: No i co ma piernik do wiatraka? Właśnie udowodniłeś że globalne korporacje korzystają z systemu stworzonego przez USA, tworzą gigantyczne PKB, a nie dają obywatelom nic czego nie dostałby człowiek w Europie i reszcie świata. Produkują większość za granicą i tam walczą z bezrobociem a przeciętny Amerykanin nie dość że nie dostanie pracy to jeszcze zyski nie wrócą do państwa w podatkach tylko pójdą na kolejną fabrykę w Chinach,
  • Odpowiedz
@kkecaj: no i dobrze, że usa ma system, który tworzy innowacyjne firmy i dzięki temu jest postęp, jak wynajdą leki na raka, to też będziesz zrzędził i pisał jakie to zło te korporacje, nawet nie będziesz wdzięczny, nawet nie podziękujesz, każdy system ma wady i zalety, ale jak do tej pory lepszego nie wynaleziono
  • Odpowiedz
@kkecaj: gdyby Kulczyk budował najnowocześniejsze rakiety, innowacyjne auta elektryczne, kopał tunele pod LosAngeles, zamiast budować najdroższe autostrady w Polsce i sprzedawać samochody w ustawionych przetargach, to pewnie byśmy patrzyli na niego jak na bóstwo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@grim_fandango: Ale to ty zacząłeś od jakiś głupot że w USA to jest wielki dobrobyt a W Europie bieda, a teraz zmieniasz całkowicie temat że ja niby napisałem że wielkie korporacje są złe. Po prostu nie powinny kupować sobie polityków i powinien być system finansowania partii z pieniędzy podatników czyli obywateli, bo w przeciwnym wypadku nie mamy demokracji tylko korpokracje
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Janusz_Rekina: No jak widać aktualnie coś im słabo idzie z tym kredytem 0 a to może dlatego że reszta partii nie musi myśleć że jak nie przepchną tego kredytu to stracą większość swojego finansowania bo mają dużo z budżetu państwa + datki wyborców
  • Odpowiedz
Wyobraźcie sobie że na wiecu Dudy wychodzi Kulczyk i zaczyna skakać na scenie


@kkecaj: No nie musiał skakać bo robił wały z SLD, AWS i później Tuskowym PO. Za sam wał z oddaniem w obce ręce infrastruktury krytycznej, jaką była TP i jej sieć szkieletowa należał się kryminał. Nie zapominajmy też o autostradach czy aferze z Orlenem. Kulczyk był zwykłym oligarchą w państwie skorumpowanym więc podziękuję za taką demokrację TFU
  • Odpowiedz
@Khorne_: Korzystam z internetu od '94 i wiem jedno - gdyby to g---o pod postacią TP dalej było w polskich rękach, to dalej byśmy mieli net po kablu telefonicznym a jak bym pisał listy z pytaniem kiedy pociągną na moją ulicę neostradę.
  • Odpowiedz
@deeprest: Widać, że uja się znasz, a się wypowiadasz. Nigdzie nie pisałem o dostawcach internetu dla szaraczków bo ich jest mnóstwo, tylko o sprzedaniu w obce ręce sieci szkieletowej. Nie wiem skąd wziąłeś jakieś kable telefoniczne. Weź sobie przeczytaj wypowiedzi ekspertów i jak możesz to wskaż mi jakieś poważne państwo gdzie sieć szkieletowa jest w zagranicznych rękach.
  • Odpowiedz
@Khorne_: Rumunia, Bułgaria, Węgry , Łotwa. Z dużych krajów na pewno Brazylia,pewnie częściowo Indie. Sieć szkieletowa wymagała ogromnych inwestycji i know how a Orange to wniosła. Można było zrobić partnerstwo jak w Australii, ale dzięki Orange zrobiliśmy ogromny skok cywilizacyjny poworwnujac do Włochów czy Hiszpanii.
  • Odpowiedz
  • 0
Wyobraźcie sobie że na wiecu Dudy wychodzi Kulczyk i zaczyna skakać na scenie i przekazuje na jego kampanię kilkadziesiąt milionów.


@kkecaj: Od dziesiątek lat Niemcy płacą na Tuska tylko nie skaczą, ciekawe dlaczego? :)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@Instynkt: Co ma współczynnik dzietności do posiadania czasu dla swojej rodziny i jakości tych relacji? Rozumiem że krajem gdzie rodzinne wartości i spędzanie czasu z własną rodziną są bardzo dobrze rozwinięte to Mali, Burundi, Somalia i Afganistan
  • Odpowiedz