Wpis z mikrobloga

@srgs: no pisałem, że nie bronie cen w PL, tylko po prostu bawi mnie argument o kawie za 1 euro we IT, gdzie praktycznie w turystycznych miejscówkach taka cena już nie istnieje. I w dodatku jest to espresso podane przy barze, bez siadania do stolika.

Jak już porównywać no to do espresso w Polsce, czyli 8-12zł teraz.
  • Odpowiedz
@iwannafreshstart: Jakie składniki? Ekspres do kawy sporo kosztuje, racja. Mleko? Sos karmelowy sprzedawany w litrowych opakowaniach? Kawa wydłubana prosto z odbytu Cywety, bo na pewno nie wsypaliby zwykłej arabiki, prawda? Według mnie polskie marże kawiarni są przesadzone, to nie jest pizzeria, która może się tłumaczyć wzrostem cen prądu i gazu o 400%.
  • Odpowiedz
@iwannafreshstart: Na takiej po 21zł na pewno, bo po prostu jej nie kupię. Nie jestem fanem polskiej myśli gastronomicznej, tzn. "Kurka słabo to idzie, zmniejszmy porcje, pogorszmy jakość i podwyższmy ceny, na pewno pomoże", bo to najczęściej kończy się lokalem na wynajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ceny są zawsze znane przed ale nigdy nie wiesz co dostaniesz, sam się często na tym łapałem że dostawałem gowno w papierku za duże pieniądze, i po prostu zrezygnowałem z finansowania polskiego gastr


@PieknyWojciechPostrachDziewic: ja po prostu zawsze przeglądam opinie i zdjęcia przed wyborem knajpy. Generalnie więcej na to czasu i uwagi poświęcam, niż niektórzy na wybór mebli do domu czy innych poważnych zakupów. Trochę mi smutno jak widzę dziesiątki
  • Odpowiedz
@Dlkvv: nie żeby coś ale 2-3 euro to we Francji kosztuje espresso, fikuśne mochy, latte czy coś takiego to z 5-6 euro spokojnie albo i więcej.
  • Odpowiedz