Wpis z mikrobloga

@iwannafreshstart cena kawy uzasadniona? O toście nie wspomnę , ale z tą kawa to wielkie 'Xd' ja wiem że muszą być drogie ale wsadzili tam głównie mleko za 4,5pln BRUTTO za kartonowy litr, do tego trochę ziaren kawy poszło i miciupynke prądu żeby odpalić ekspres. Efekt taki za bulisz 21 PLN za latte... Powiedz to Włochom, a daj im jeszcze nasze zarobki...
A i wypijmy jeszcze herbatę, najlepiej dilmah za 18zloty.
  • Odpowiedz
  • 116
@iwannafreshstart Cena kawy uzasadniona XD
Zwykła kawa kosztuje we Francji, czy we Włoszech 1-2 EUR. W Polsce 5 EUR za kawę z bitą śmietaną i tanim syropem. W kraju z tanią żywnością i wypłatami o połowę mniejszymi. Janusze gastronomii dymają nas na cenach, a ty jeszcze to usprawiedliwiasz.
  • Odpowiedz
  • 21
@tonawegla W Polsce powinny być tańsze, chociażby z powodu niższych kosztów przedsiębiorcy. Ludzie tolerują takie ceny i przepłacają, zachwycając się kawą z bitą śmietaną i syropem z Makro XD
  • Odpowiedz
  • 62
@soundboy właśnie biedaka najszybciej poznać po tym, że czuje się dobrze po bardzo dobrym dymanku na kasę. Koszulka Ralf loren, tost za 40zł, kawa za 2 dychy i to jest życie mordo.
  • Odpowiedz
@Dlkvv: Nie że bronie cen w PL, ale kiedy byłeś ostatnio w FR czy IT?

Kawę za 1,2-1,5 euro we Włoszech to dostaniesz tylko przy barze, bez siadania przy stoliku (bo wtedy serwis/coperto/inne ceny w menu) i to espresso a nie jakieś latte czy inne fancy. Przy wyborze bardziej fancy kawy wtedy cena rośnie do 2,5-4 euro spokojnie.
  • Odpowiedz
@mlodir Tak sobie to tłumacz. Akurat ciuchy kupuje z sieciowek ale jak mam ochotę coś zjeść to idę i zamawiam bo oprócz skrajnych przypadków ceny w Polsce są przyjazne.
  • Odpowiedz
@mlodir wizualnie ładne śniadanie w fancy miejscu to jest skrajny przypadek? Jako pracownik magazynu możesz mieć ciężko pojąć jak wysokie mogą być koszty prowadzenia gastronomi na wysokim poziomie i jeszcze na tym dobrze zarobić.
  • Odpowiedz