Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu będzie trzeba wzywać śmieciarkę, bo mam urodziny za kilka dni.
Mam jakiś czas rozmyśleń, podsumowań swojego życia.
Z------m niesamowicie wiele rzeczy, straciłam wielu bliskich, niespecjalnie zyskałam nowych.
Dużo rzeczy sobie uświadomiłam i najbardziej żałuje, że cały czas żyłam strachem.
Ale jestem wdzięczna i w jakiś sposób szczęśliwa, że moje życie jest teraz takie "slow". Kluczową kwestią było odstawienie praktycznie do minimum social mediów, skupienie się na zdrowiu psychicznym i stawianiu bardziej siebie na pierwszym miejscu niż innych. Zrezygnowałam całkowicie z alko, jestem w trakcie odstawiania #epapierosy. Mam problemy jak każdy, ale staram się na spokojnie znajdywać ich rozwiązania. Najbardziej doceniam proste rzeczy pokroju długi spacer z psem, spędzanie czasu z osobami, które mnie lubią i których ja lubię, zluzowanie trochę z pracą. Niewielkie przyjemności. Duża wdzięczność. Szacunek do siebie.
No i najważniejsze. Polubiłam siebie, wybaczyłam sobie, przestałam mieć pretensje do siebie i do ludzi wokół. Nauczyłam się, że nie każdy musi mnie kochać i lubić. Niby takie zwykłe p---------e, ale mnie ważne.
#przemyslenia #gownowpis #rozowepaski
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach