Wpis z mikrobloga

Jakoś tak mnie ostatnio naszła taka rozkmina. Dlaczego wykopkom przeszkadza to, że chirurg który kształcił się 10+ lat żeby wykonywać swój zawód bierze 200 czy 300zł za konsultacje, a w tym samym czasie nie przeszkadza im to, że jedna czy druga fryzjerka czy inna karyna bez szkoły bierze 200zł za paznokcie albo 500zł za strzyżenie. To przepraszam bardzo skoro tak są w------e ceny takich usług to ile ten lekarz specjalista ma według was brać, żebyście byli zadowoleni?

#medycyna #lekarz #pracbaza #praca
Lekarz_7k - Jakoś tak mnie ostatnio naszła taka rozkmina. Dlaczego wykopkom przeszkad...

źródło: image

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio sie prul wielki pan programista ze elektryk od bmw wzial 350zl za godzine pracy. Jednoczesnie i chwalil i zalil ze ma 1000 na dzien

@Buzdygan666: to są ci sami, którzy się targują o 5 groszy na pęczku szczypiorku u ludzi na targu i nie kupują biletów do parków narodowych za 8 zł jadąc na elektryku za kilkadziesiąt k.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: myślę, że oburzenie wynika z braku dostępu do opieki zdrowotnej w sensownym wydaniu na NFZ kiedy płaci się co miesiąc wysokie składki na ochronę zdrowia, a i tak trzeba chodzić prywatnie, jeśli potrzeba się w miarę szybko zdiagnozować. I też irytuje mnie płacenie chorych kwot za wizyty, gdyby nie luxmed, to wydałabym w tym roku dobrych kilka tysięcy pomimo płacenia składek, co nie zmienia faktu, że nie dziwię się
  • Odpowiedz
. To przepraszam bardzo skoro tak są w------e ceny takich usług to ile ten lekarz specjalista ma według was brać, żebyście byli zadowoleni?


@Lekarz_7k: ja byłbym zadowolony jakby było więcej miejsc na takich studiach, gdzie sami lekarze ograniczyli.
A fryzjer może brać 50 zł, 500 i 50 tysięcy, bo na swoją jakość pracuje sam i nie ma tam ograniczeń.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lekarz_7k: mnie trochę bolą zarobki lekarzy bo robią z siebie kaste i ograniczają dostęp do zawodu, a do tego najczęściej zarówno ich wykształcenie jak i potem wynagrodzenie pochodzi z moich/naszych składek/podatków. Ja na swoją i ich pensje muszę zarobić na wolnym rynku (podobnie jak makijażystki) co wiąże się ze wszystkimi związanymi z tym niedogodnościami, a oni dostają wszystko na tacy. I nie mówcie mi o latach nauki i wyrzeczeń bo
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Lekarz_7k: jakieś pierwsze lepsze z Internetu:

Chirurg - 250 za 15 minut czyli 1000 na godzinę. I nic w tym czasie ci nie zrobi, to tylko konsultacja, możesz się tam w najlepszym wypadku umówić na zabieg, a nieraz tylko na kolejną konsultację na której może się umówisz na zabieg. Albo się dowiesz że jego zdaniem nie potrzebujesz tego zabiegu, albo że powinieneś iść do innego lekarza sprawdzić coś innego - i i tak zapłacisz.

Fryzjer - 55 za pół godziny, 110 na godzinę, dziesięć razy mniej. I od razu zabieg będzie wykonany. A jeśli z jakichś względów nie będzie, to nie zapłacisz.
KEjAf - @Lekarz_7k: jakieś pierwsze lepsze z Internetu:

Chirurg - 250 za 15 minut cz...

źródło: image_2024-09-30_004204194

Pobierz
  • Odpowiedz