Wpis z mikrobloga

Jak godzinowo byście wycenili taki projekcik dla amotora tego projektów praktycznych z AI (mnie, robię to dal siebie XD), że mam podsumowania walki z bossami w pewnej grze MMOrpg w takiej formie i chcę aby AI je zczytało, a później dopisało do jakiegoś excela, albo bazy. A później to jakiś inny serwis zczyta i wyświetli mi dane (co już nie ma znaczenia, bo excel będzie przyrostowy tak czy siak, chociaż nigdy w praktyce tego nie robiłem).Wszystko chce lokalnie.

Doświadczenie mam tylko ze studiów typu pisanie bardzo reprezentacyjnego modelu kNN itp bardzo algebraicznych modeli w pythonie z popularnymi podstawowymi bibliotekami. Z matematyki nie jestem łakiem i w sumie to lubię algebrę i statystykę. Czasem dla sportu sobie coś czytam w tym temacie xD ale zero expa z odczytem tekstu ze zdjęcia

Ale zastanawiam się nad:
- oczywiście lokalnie python ze wszystkim xD
- jakaś integracja z Ollama (nie mam praktyki, ale znajomy coś wspomniał)
- wykorzystanie płatnego OpenAI? Ciekawe ile by kosztowało przetwarzanie jednego zdjęcia przez ten nowy model analityczny i jak dobrze by sobie radził

Z trudności to musi:
- rozróżniać kolory i różne "itemy" wylistowane w jednej linii (zdobyte przedmioty)
- rozróżniać mój nick i wiersze (bo może być kolejny wiersz z lootem dla kogoś innego co należy zignorować
- czasem loot nie mieści się w 1 linii więc będę musiał najechać na linie i pojawi się takie dodatkowe okienko, wtedy musi zczytywać z niego, a nie z linii. I jak widać, to zawsze coś z tyłu przebija minimalnie

#informatyka #programowanie #sztucznainteligencja
NewBlueSky - Jak godzinowo byście wycenili taki projekcik dla amotora tego projektów ...

źródło: podsumowanie

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Godzinowo? Dude, to może zająć 2 godziny a może zająć 2 miesiące - zależy od bardzo wielu rzeczy. Ale najszybciej ogarniesz to używając Cursora - jak poświęcisz na płatny plan $20 miesięcznie, to już nie musisz się martwić o nic innego. Masz tam wszystko co potrzebne. Czytanie obrazków można ogarnąć też lokalnie np z LLAVA. Ale zwykły tessaract może wystarczyć.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: # Improved MMORPG Loot Analysis Project Plan

## Simplified Project Overview
Create a streamlined, local system to extract loot data from MMORPG screenshots, store it efficiently, and prepare it for easy analysis.

##
  • Odpowiedz
  • 0
@Z151: dzięki, pewnie zagadam AI ale kodować chce sam.

A co do gry to raczej nie ma, na pewno nie ma publicznego. Ale słyszałem historie w tym bezpośrednio od znajomego, że zdobył jakiś item i nigdzie się nie ogłaszał, a ktoś do niego napisał czy przypadkiem nie ma tego na sell, zupełny random xD
  • Odpowiedz
  • 0
@patryk_ekiert: Broken Ranks (stary taern) ale nie polecam teraz dolaczac, bo w wakcje byly eventy na ktorych mozna bylo mocno wyexpic, a tak to serwery sa wymarle dla nowych graczy i gra sie toczy tylko na prawie max lvl
  • Odpowiedz