Wpis z mikrobloga

Z tego co ludzie piszą, to na pozycji entry w IT totalny dramat, a jak to wygląda dla Junior z expem/mid? Mam 2,5 roku exp. Ostatnio nas w zespole poinformowali, że od grudnia będą mieć dla nas tylko pół etatu, więc już się domyślam, że zacznie się powolne wygaszanie naszego zespołu, dlatego planuję szukać czegoś nowego.
#programowanie #pracait
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mandanda: seniorzy są wyrywani między sobą, choć nie tak jak jeszcze rok temu, MID I niżej to raczej padają lub za pchli grosz. Ogólnie poducha do tego stopnia, że firmy potrafią co w twarz głupie teksty jak "z całym szacunkiem, ale nie zasługujesz na takie pieniądze" ale mimo to cię chcą zatrudnić 🤣
  • Odpowiedz
@mandanda: ja jak rekrutowałem ludzi jakiś czas temu to odrzucałem wszystkich bez studiów oraz wszystkich co mają mniej niż 5 lat. No chyba, ze był po TOP studiach to jeszcze dawałem mu szansę. Ogólnie to szkoda było czasu bo oczekiwania finansowe mieli bardzo wysokie a dostępnych miałem dziesiątki co mają 10+ lat expa za trochę większą kasę a wiedza zdecydowanie większa.
  • Odpowiedz
@mandanda: Im mniej generyczny stack, tym lepiej. Dodatkowo, wiedza domenowa jest plusem.
Takich jak Ty są pewnie na rynku tysiące. Dlatego byłbym sceptyczny na Twoim miejscu.
  • Odpowiedz
A pomoże mi to jakoś w znalezieniu nowej roboty?


Tak, zamiast szukać nowej roboty jak programista, możesz zacząć się rozglądać za czymś innym. Bo szanse, że tę robotę znajdziesz są małe.
  • Odpowiedz
@mandanda: juniorzy nie mają już żadnych oczekiwań finansowych albo minimalna albo lekko nad minimalną, zresztą CV są już dziesiątki na jedno stanowisko, bardzo podobnie jest z midami, tylko seniorzy jeszcze są w cenie. W sierpniu na stanowisko juniora mieliśmy ponad 60 CV, 4,5k net, zgłaszali się też midzi z ~5 lat expa za te same pieniądze. Szukaliśmy remote, ale gdzieś około połowa zgłaszała możliwość relokacji, większość dostępna do 2 tygodni.
  • Odpowiedz
@mandanda: JS, TS, React, Node.js, Python, Rust. Wszystko w automotive albo na doktoracie. Do tego przetwarzanie wideo w czasie rzeczywistym, devopsowanie, sieci no full stack developer czarodziej magik. Do tego jeszcze konstruktor. 2 lata expa.
Na 99% CV brak odpowiedzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A jak jest odpowiedź i rozmowa to zawsze hehe oddzwonimy do Pana. Przez dwa lata byłem maks na 3 rozmowach.
  • Odpowiedz