Wpis z mikrobloga

Z tego co ludzie piszą, to na pozycji entry w IT totalny dramat, a jak to wygląda dla Junior z expem/mid? Mam 2,5 roku exp. Ostatnio nas w zespole poinformowali, że od grudnia będą mieć dla nas tylko pół etatu, więc już się domyślam, że zacznie się powolne wygaszanie naszego zespołu, dlatego planuję szukać czegoś nowego.
#programowanie #pracait
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ksiega_dusz: @mandanda: Dwa lata expa. Robiłem od zera soft którym potem jeździłem zdalnie (jeździłem kierownicą do grania w komputer xd) autonomicznym minibusem (Blees). Napisany w czystym JSie plus Node i gstreamer.
Przez ostatni rok pracy tam robiłem jednocześnie pierwszy rok doktoratu. Uprawiam rośliny w zerowej grawitacji. Sam sobie zbudowałem urządzenie i napisałem soft (przy okazji ucząc się Rusta + Tokio; bardzo prosty interfejs w Reactcie). Mam to w
  • Odpowiedz
@mandanda: na poczatku tego roku mnie zwolnili i jak zobaczylem sciane placzu na linkedin + wiadomosci, ze co chwila setkami zwalniaja nie bylo fajne. Przez 1,5 miesiaca nikt sie nie odezwal. Pozniej pierwsze rozmowy i polski januszex i dojazdy do biura conajmniej 3-4 dni w tygodniu i do tego teksty "za tyle ile chcesz to nie, nie zaslugujesz na tyle!" (w sumei tym mnie tak wkurzyli, ze im podziekowalem zanim
  • Odpowiedz
@JohnVanClouds: Doktorat wziąłem bo była okazja więcej zarobić + po prostu była okazja. W tamtej robocie płacili mi minimalną, bo to był projekt unijny dawno rozpisany i się zgodziłem, bo chciałem właśnie zdobywać doświadczenie. Dodatkowo to była umowa terminowa, więc doktorat mnie trochę uratował. Zacząłem szukać pracy na pół roku przed końcem umowy i nic. Aktualnie to już mi się ledwo chce wysyłać cv jak mam czekać 3 miesiące na
  • Odpowiedz
@Mikoma: Na linkedin dodawaj rekruterow do znajomych i slij CV wszedzie gdzie sie da. Ja to sie nie ograniczalem do tego co robilem bo nawet na managerow startowalem teraz :P Dobrze tez CV zrobic w nieco innej formie te standardowe czarnobiale. W pierwszej firmie tak jeden chlopak wpadl na liste kandydatow do sprawdzenia, pomimo wyslania CV po zamknieciu zgloszen. I na koniec to on zostal zatrudniony.
  • Odpowiedz