Wpis z mikrobloga

BĄDŹ JAK OPOLE:

Zbuduj osiedla w PRL na terenach które Nazi..Niemcy uważali za zalewowe i zostawili niezamieszkałe, absolutnie nie do bezpiecznego i spokojnego życia,


> Jest 1997 powódź rozjebuje całe miasto. Zalewa aż pod 2. piętro

Tracisz majątek. Życie nie ma sensu.

Wyciągasz wnioski. Dość nietypowe rozwiązanie jak na Polaka, ale raz na milion się zdarzy.

Postanawiasz budować wały przeciwpowodziowe.

Bieda w mieście jak s-------n przez kilkanaście lat - wszystko co masz, cały majątek inwestujesz i kontynuujesz budowę wałów

4 metry? C--j, nadal będzie za mało.

Fiksujesz się na tym.

Kilkanaście lat j-----j biedy, ale budujesz ponad 10 metrowe s--------y w centrum miasta,

Jedynym celem istnienia miasta zaczyna być stanie się p--------ą średniowieczną twierdzą z Odrą jako fosą. Nie do zdobycia.

3 mosty przez Odrę dla miasta 150k? C--j z tym. Starczy. Zostawiamy ile jest.

Inwestycje w kulturę, usługi czy sport? J---ć ten syf. Komu to potrzebne?Wzmacniasz wały i wbijasz w nie stalowe pręty.


> Przychodzi powódź w 2010 roku.

W Opolu więcej studzienek kanalizacyjnych niż aut

Powódź r---------a wszystko powyżej Opola.

Wrocław spokojny i szczęśliwy, bo liczy, że fala r---------i wszystko przed.

"Opole jedynym dużym miastem na Odrze, które pozostaje nie zalane" - miało wyjść inaczej.

Wrocław zalany. Wszystko pod Opolem r-------e.


> Asperger Opola nie pozwala Ci przestać.

Wyżej wałów już się nie da, więc je poszerzasz.

Mieszkańcy nie znają innego życia niż perm remont miasta i budowa instalacji przeciwpowodziowych

Owałowałeś już całe miasto.

Wyżej, szerzej i mocniej wałów już zbudować się nie da.

Zaczynasz budować i lecieć na długość dla pobliskich wioch.

Otaczasz miasto i wiochy siecią kanałów, tam, fos, polderów itp.

W mieście więcej kratek kanalizacyjnych niż płyt chodnikowych.


> Przychodzi powódź w 2024 roku.

Fala 7 metrów r-------a od Czech wszystko po drodze

Południe kraju r-------e jak w 1945

Przychodzi fala. Kraj w panice.

W Opolu chillera. 7/11 nabiera innego znaczenia xD

Cała woda z dopływów nie wylała się na miasto i płynie dalej.

RZGW Wrocław zaciska pięści ze złości - Trzymajcie się z fartem "Koledzy"

Odpalasz liva z Oławy i Wrocławia.

Uśmiechasz się i zaczynasz grać na harfie, jak niesławny Neron kiedy płonął Rzym.

Pozdro sąsiedzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


> Asperger nadal nie wyleczony.

Chwytasz łopatę i zaczynasz kopać pod miastem podziemną sieć tuneli, zbiorników na wodę i koryt rzecznych

#opole #powodz #wroclaw #olawa #pasta
#niewiemjaktootagowac #polska
SkrajnieZdegustowany - BĄDŹ JAK OPOLE:
 Zbuduj osiedla w PRL na terenach które Nazi.....

źródło: Opole powódź

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ligniperdus: Taka bambiku, że w 97 woda jak zaczęła się wlewać do miasta miała "tylko" 5.9m, więc gdyby nie poczyniono szeregu prac przez lata to dzisiaj Opole robiło by również bul bul bul, bo jak sam napisałeś, że jest "tylko" 6.5m. W 2010 było 8m i też gdyby nie zabezpieczenia to by znowu było bul bul bul, a nie było bul bul bul. A tak to nawet może przyjść jeszcze
  • Odpowiedz
@SkrajnieZdegustowany: najlepsze jak w Faktach połączyli się z prezydentem Opola. We wszystkich pokazywanych wcześniej miejscach olaboga tragedia, a ten może niewyspany, ale dość wyluzowany, mówi że przeszli przez to hehe suchą stopą... No i ciach bajera, przenosimy się gdzie indziej. Co to ma być za psucie narracji i brak narzekania xD
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: W Opolu są poldery, są zapory, więc miasto może mieć wpływ na poziom wody. To że jest "tylko" 6.5m wody, która się nie przelewa przez powiększone wały i kanały o większym przepływie to bardzo dobrze bo nie trzeba korzystać z przygotowanych wcześniej rozwiązań awaryjnych tylko siedzieć sobie na czillerce, kontrolować stan i obserwować.

Zbiornik w Raciborzu sprawdził się na tym odcinku, ale gdyby go nie było to Opole tak
przemytni-azbestu - @Ligniperdus: W Opolu są poldery, są zapory, więc miasto może mie...

źródło: Ligniperdus

Pobierz
  • Odpowiedz
@Critic: zrób z tego osobne znalezisko z porucznikiem Columbo z cyklu, gdybyśmy tylko mogli znaleźć powód anomalii na mapie powodziowej
  • Odpowiedz
@SkrajnieZdegustowany: mieszkając w Opolu nie da się nie myśleć o powodzi, widząc na co dzień ślady wody jeszcze z 1997r. na wysokich piętrach budynków. Zawsze mnie to przytłaczało jaką woda ma niesamowitą siłę.
  • Odpowiedz
to bardzo dobrze bo nie trzeba korzystać z przygotowanych wcześniej rozwiązań awaryjnych


@przemytni-azbestu: jak nie trzeba korzystać to właśnie sam przyznałeś że modernizacje przeciwpowodziowe opola nie mają obecnie (lub mają mały) wpływ na to czy zalewane jest miasto, prosta logika się kłania - ale ty zamiast myśleć wolisz wyzywać i obrażać

nigdy nie zrozumiesz że ja nie zaprzeczam samym modernizacjom, a własnie faktowi ich "pracy" i chwaleniem się przez prezydenta
  • Odpowiedz
@Ligniperdus:

Napisałem tylko o rozwiązaniach AWARYJNYCH, które nie zostały zastosowane ze względu na brak potrzeby. Część z modernizacji działa CAŁY CZAS i ma wpływ na to co się dzieje się z Odrą w Opolu jak i dalej w dół rzeki. Gdyby ich nie było to by było tak jak w innych miastach. To Ty uparcie próbujesz twierdzić, że coś nie działa, a działa.

Prezydent ma się czym chwalić to niech
przemytni-azbestu - @Ligniperdus: 

Napisałem tylko o rozwiązaniach AWARYJNYCH, które...

źródło: obraz_2024-09-18_140124193

Pobierz
  • Odpowiedz
Gdyby nie Racibórz to inne miasta miałyby kolosalny problem, a Opole by nadal miał to w pompie


być może - ale obecnie (na szczęście) nie ma jak tego sprawdzić prawda?

Prezydent ma się czym chwalić to niech się chwali, nie ma w tym nic dziwnego,


@przemytni-azbestu: a ja sobie chcę się z tego pośmiać, mogę i przestaniesz mi już zawracać dupę? czy twoje opole jest święte, prezydent jest twoim starym
  • Odpowiedz
@Ligniperdus:

Już zostało to sprawdzone w 2010 roku tak jak już pisałem wcześniej, a od 2010 roku jeszcze więcej modernizacji przeprowadzono. Wtedy był wyższy poziom wody i też się nic nie stało, zostało zapasu, a magicznego zbiornika w Raciborzu nie było.

W gwoli ścisłości to Ty pierwszy zacząłeś mnie obrażać. Ja nawet w Opolu nie mieszkam i mi to rybka z czego się śmiejesz, ale czasem lubię odpisać osobie, która
  • Odpowiedz