Wpis z mikrobloga

@pasta_alla_carbonara: to będą prawdziwe testy na produkcji naszej myśli inżynieryjnej. Nie tylko tego polderu, ale w ogóle wszystkiego co zrobiono przez ostatnie 2,5 dekady. Dla ludzi, którzy jarają się wielką techniką to nie lada gratka. Mam nadzieję, że testy przejdą i pokażemy że nie zmarnowaliśmy lekcji z 1997.
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: fajny zbiornik ale brakuje mi trochę w tym filmiku oznaczeń na mapie wielkości tegoż, z tych paru ujęć ciężko mi wywnioskować jego obszar a i ostatnie 5 sekund filmu z kadrami na jakieś osiedle i kościół ma sugerować że to wszystko teren zbiornika i jeśli przyjdzie fala to żegnajcie?xd

Edit
Wujek google trochę pomógł ale systemem amerykańskim czyli boisk piłkarskich vel pałaców kultury xd
znatury - @pastaallacarbonara: fajny zbiornik ale brakuje mi trochę w tym filmiku ozn...

źródło: 20C357B1-76C5-48A8-94BF-6D65A05FDB7E

Pobierz
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara w tym filmie z Netflixa było, że taki zbiornik nic nie daje. Bo jak był niski poziom, to sołtys czy tam wójt nie chciał spuścić wody, bo akurat były regaty. Jak przyszła powódź, to dopiero spuścili i było jeszcze więcej wody naraz.
  • Odpowiedz
@mk321: w tym filmie z Netflixa to sobie te scene wymyslili, jak wiele zreszta ;) Zadnych regat nie bylo, wtedy niby za takie decyzje odpowiadalo panstwo, ale i tak szybkie decyzje musialy podejmowac wladze lokalne. A jak taki wojt mial podjac decyzje, kiedy nie mial o tym kompletnie zielonego pojecia.

Teraz takie decyzje sa podejmowane na duzo wyzszym szczeblu, obecnie pewnie Wody Polskie. Jest dostep do danych z calej Europy,
  • Odpowiedz
Zadnych regat nie bylo,


@pasta_alla_carbonara: zdaje się, że akurat ten wątek nie był zmyślony przez scenarzystów ale sprawa była mocno tuszowana i ostatecznie nie wiadomo kto co i jak. Nawet jeśli to nie była prawda, to scena oparta była na jakiejś urban legend.
  • Odpowiedz
@pasta_alla_carbonara: Śmiesznie jest widzieć swoje najbliższe okolice w gorących xD Ogólnie to polecam miejsce na wycieczkę, zapora robi wrażenie, a na wałach jest ścieżka rowerowa.

ostatnie 5 sekund filmu z kadrami na jakieś osiedle i kościół ma sugerować że to wszystko teren zbiornika i jeśli przyjdzie fala to żegnajcie?xd


@znatury: To są Nieboczowy, wieś, którą musieli wyburzyć, żeby wybudować zbiornik, zbudowali ją od nowa kilka kilometrów dalej.
  • Odpowiedz
@struspedziwiart: ale co mielibyśmy testować w 1997 r? Totalnie zapuszczoną i nie modernizowaną infrastrukturę czy równie żenujące wyposażenie służb?

Polska lat '90 to był nieśmieszny żart. Pożar w Kuźni Raciborskiej i powódź tysiąclecia doskonale to uwypukliły. To były tragiczne zdarzenia które powinny dać impuls do pozytywnych przemian, a teraz nadszedł czas sprawdzianu.
  • Odpowiedz