Wpis z mikrobloga

Jestem obecnie lvl27, pracuje w korpo na stanowisku typu klepacz excela, ogólnie praca monotonna i nierozwijająca. Od października zaczynam 3 rok studiów #it (co prawda na prywatnej uczelni, no ale inż po tym będę miał xD). Zacząłem słać CV żeby zaliczyć praktyki zawodowe, ale licząc na etat. Na 12 wysłanych CV miałem 5 rozmów (moim zdaniem nie najgorzej, pomimo braku doświadczenia), póki co tylko mówili, że się odezwą. Wysłałem głównie tam gdzie wymagali angielski B2 i SQL, tematy typowo juniorskie, wiadomo. Od kilku miesięcy uczę się Pythona, bo widzę, że dużo ogłoszeń też go wymaga. I teraz moje pytanie, co waszym zdaniem trzeba umieć na stanowisku juniorskim z #python? Robiłem jakieś zadania na codewars, potrafię rozwiązać takie z poziomu 3 i 4, uczę się cały czas, no ale się zastanawiam się jakie są kryteria na takim stanowisku. Możecie się podzielić swoim doświadczeniem, na co najbardziej zwrócić uwagę przed rozmową? #naukaprogramowanai #pracait #studia #studbaza #python #naukapythona
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zlmmerman: wysłałem tam gdzie wymagali głównie SQL, teraz chce tam gdzie wymagają SQL + python, więc chce go umieć przynajmniej przyzwoicie

@lentilek różnie, miasta z kuj-pom, wielkopolski i pomorskiego, bo relokacja nie byłaby problem, a kilka dni zdalnie + pare dni w biurze też bym dał ogarnął dojazd. Uczelnia z Bydgoszczy
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: python dziś to głównie LLM/AI, data science I wypełniacz luk pomiędzy różnymi technilogiami. Często to takie narzędzie złotej rączki w świecie programistów i sam w sobie nie jest wystarczający, ale świetnie uzupełnia inne umiejętności. Jest też super do nauki samego sposobu myślenia. Można dzięki niemu zrozumieć bazy danych, webbdev, skryptowanie i inne odłamy programowania, pozwoli miękko wejść w bardziej zaawansowane tematy gdzie odkryjesz narzędzia lepiej skrojone do danych potrzeb.
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu no ale jakie stanowiska Cie interesują, jaki obszar? Z excelem to chyba najłatwiej będzie wskoczyć na jakiegoś analityka danych i ocieranie sie o szeroko pojęte big data. W tym przypadku to wystarczą raczej podstawy, wiadomo im więcej tym lepiej ale jak przelecisz jakiś kurs wprowadzający co pythona i będziesz umiał go realnie wykorzystać to powinno wystarczyć. Obiło mi się kiedyś o uszy, że leetcode jest dobre typowo pod zadania rekrutacyjne,
  • Odpowiedz