Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie uświadomiliście sobie, że testerzy manualni to takie małpy nauczone klikać co popadnie?
I czy to nie dziwne, że programistek-kobiet jest mało, a testerek-kobiet tak dużo?
Moim zdaniem takiemu testerowi to bliżej do dałna niż do osoby pracującej w IT.
#pracait #korposwiat #programowanie #programista15k
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4mmc-enjoyer testerami manualnymi często nie są osoby po studiach informatycznych więc nie dziwota że mało się oni znają na technologiach. Dobrych testerów coraz mniej. To że klikają jak głupi to często symulacja użytkownika idioty i to jest ok. Najgorzej jak tester w ogóle nie wie jak proces powinien przebiec poprawnie i klika jak idiota bo nim jest po prostu.

Co do kobiet programistek to sprawa jest prosta czemu jest ich tak
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: różni są testerzy manualni. Zarówno sa tacy jak maszyny co mają plan testów i jadą zgodnie z planem wszystko i procedurami, sa tez tacy którzy szukają sobie na własną rękę i potrafią cześto duz opracy poświecić aby znaleźć repordukcje błedu. A sa tez tacy, któy zgłaszaja "nie działa" i połowa to są głupoty albo poprawne działanie zgłaszane jako błąd bo tak debilnie ktos opisał jak cos ma działać że
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola:

Jak kobiety są dziećmi to się stawia bardziej nacisk na to by wyglądały a nie się uczyły

Przecież jest dokładnie odwrotnie, to zawsze dziewczynki mają lepsze oceny w szkole i jest nacisk na ich naukę, bo do ciężkiej pracy fizycznej się nie nadają.

później jak jest się bliżej wyboru studiów to jako kobieta od większości ludzi słyszałam że sobie nie poradzę na informatyce bo jestem kobietą, albo że przez takie studia nie znajdę sobie męża bo będę zbyt
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Bzdura z tym wyglądaniem ode mnie z klasy z podstawówki każda baba, co nie miała rodziców tak bogatych że nie musi pracować poszła na medycynę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna sprawa, że w tej medycynie też nie idą na neuro chirurga anestezjologa, czy na jakieś mądre zawody tylko, na przyjmowanie pacjentów zazwyczaj.
  • Odpowiedz
@barber-barberski to w moich stronach raczej wmawiano kobietom że muszą mieć bogatego męża i pracować w Żabce/urzedzie/szkole lub być mega wybitne w nauce i nie mieć rodziny w ogóle. Także u mnie dziewczynkom niby kazali się uczyć ale to tylko po to by łatwiej się było dostać na kierunki typu socjologia, zarządzanie itp ale realnie jak któraś wykazywała zapędy do zainteresowań związanych z matematyką, fizyka to zaraz mówili by się uspokoiła
  • Odpowiedz
@barber-barberski to u mnie w szkole gdzie chodziłam do liceum z mojego rocznika (kobiet było coś koło 50-60 w całym roczniku) tylko 3 kobiety poszły na studia techniczne, jedna poszła na studia z pielęgniarstwa a reszta poszła na studia z socjologi, psychologii, finansów czy zarządzania, a część poszła po prostu szukać męża i rodzic dzieci. Liceum moje było najlepszym w powiecie wtedy (pod Warszawą). Lepsze szkoły to były wtedy tylko w
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Wojewódzkie vs. Trzeci świat czyli interior mazowsza, no tak mogło być. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie obrażaj się poprostu kiedyś kronikę oglądałem filmową i tam było to Afryka ? Niee to 30km od warszawy, ludzie żyją jak w 3 świecie. No offence.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: powiedziałbym inaczej, młode kobiety są często bardziej obowiązkowe i się uczą szkolnych rzeczy. A młodzi faceci uczą się dla zabawy ale nie tego co trzeba. Tak jakby kobiety miały większą potrzebę pójścia za stadem i robienia tego czego się od nich oczekuje. Do tego oczywiście ziarno prawdy z wykopowych mądrości, kobiety mają większą szanse na imprezowanie w młodości a faceci na spędzenie setek roboczo godzin przy kompie.
  • Odpowiedz