Wpis z mikrobloga

Podoba mi się jak pokolenie wychowane na shortsach, z przetyranymi mózgami od efekciarskich gier opartych na szybkich rundowych rozgrywkach, odebrało, za darmo z Epic Store, Football Managera 2024 i poddaje się po 10 minutach rozgrywki.

My, ludzie starej daty, doceniamy kunszt wielogodzinnych poszukiwań sztabu trenerskiego, skrupulatne ustawianie treningu indywidualnego zespołu U-19, efektywne zarządzanie finansami, czy dodawanie face i logopacków do gry, by pogłębić immersję w grze.

Dzieciaczki wracajcie do Fortnite'a i FIFY a prawdziwe gry zostawcie dla elitarnego grona ludzi, którzy pamiętają, że zmieniając majtki na drugą stronę, zaoszczędzisz czas na rozgrywkę w tą piękną grę. #pdk

#fm #footballmanager
Wojciech_Skupien - Podoba mi się jak pokolenie wychowane na shortsach, z przetyranymi...

źródło: temp_file8633031895295599050

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojciech_Skupien: przesadzasz, osoby które grały w stare edycje fma też mają problem żeby się wdrożyć. Dla wielu nadal fm 06 jest najlepszy, dla innych fm 10, ja lubiłem fm 15 i też przejście do nowego fma było dla mnie wyzwaniem.
I ja jestem przekonany, że fm 25 będzie właśnie uproszczony. Żeby Zetki chociaż spróbowały w to zagrać xD
  • Odpowiedz
@Nemesh: Nie no stary, jak grałeś w FM 15 to raczej nie powinieneś mieć problemów z silnikiem gry w FM24.
Mój wpis tyczy się bardziej osób, które mają pierwszy kontakt z FM'em i widzę na twitterze ciągle wpisy, jakim gównem jest ta gra i że wolą grać w FIFE, bo mogą wszystkim sterować samemu, a tutaj poddają się po pierwszej próbie zapoznania się z mechaniką gry.
  • Odpowiedz
skrupulatne ustawianie treningu indywidualnego zespołu U-19, efektywne zarządzanie finansami, czy dodawanie face i logopacków do gry, by pogłębić immersję w grze.


@Wojciech_Skupien: Nigdy nie zarządzałem U-19 (to chyba zostało wprowadzone niedawno?) ani nigdy nie ściągałem żadnych logopacków. Czysty FM bez dodatków i edytorów, to jest oldschool. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio - nawet jako długoletni gracz w FMów (choć do maniaka i dobrego
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: Mechanika gry polegająca na rng. Ludzie lubią fify i pesy ze względu na to, że jest jakiś skill celling i nie chodzi o efekciarstwo, a kompetycje. Fm nie bez powodu jest mniej popularny od innych gier o tematyce piłki nożnej. Nie każdy chce się bawić w menedżera i tyle.
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: z silnikiem nie mam żadnych. Pod względem taktycznym już chyba rozpykałem grę na czynniki pierwsze. Problemem był dla mnie trening, nadal trochę jest, nie wiem co daje dobre wyniki, a co nie. Eksperymentuję z tym.
Multum danych, zależności, zarządzaniem składem, kiedyś było prosto, a gdy w obecnym fmie gadam do nich to samo co w starym, to pół składu się buntuje xd
  • Odpowiedz
Ludzie lubią fify i pesy ze względu na to, że jest jakiś skill celling i nie chodzi o efekciarstwo, a kompetycje.


@ZuluScout: tak, w fife zwlaszcza ze wzgledu na to, ze wygrywasz jak wydajesz kase na paczki UT
  • Odpowiedz
@cabeiu: Ja tam nie wydaje, nie bawię się w roczny cykl, bo to zwykły cashgrab. Fifa powinna się skończyć na fifie 20 i powinni tylko co roku zmieniać karty, ewentualnie robić poprawy w gameplayu, zmiana silnika czy inne bzdety. Coroczne wydawanie kolejnej gry nie ma sensu, ale i tak zarabiają miliardy na debilach. Ja tam fc25 nie kupuje, bo mi szkoda pieniędzy, a gameplay będzie ten sam co w poprzedniej
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: o, albo inna ciekawostka. W starszych fmach jak się miało wypożyczonego zawodnika, to sobie grał na pozycji, która ci pasuje, a nie na której jemu pasuje, jak przychodził trener z pretensjami, to się go zlewało, potem przychodził zawodnik z fochem, mówiłeś mu kulturalnie - panie, pocałuj mnie pan w dupe i obrażony odchodził i spędzał czas w klubie do końca wypożyczenia. A teraz mam sytuacje, że przychodzi trener zły,
  • Odpowiedz
@Nemesh:
W tej kwestii trzeba być bardzo uczulonym w trakcie podpisywania kontraktów, jakie dodatkowe zapisy są uwzględnione. Jeżeli ustaliłeś z jego klubem że ma grać jako POP to nie dziwota że go ściągają spowrotem kiedy się nie przychylasz do założeń kontraktowych.

Innym przypadkiem jest sytuacja, gdzie masz zawodnika już wypożyczonego wcześniej do klubu, wtedy niestety jesteś skazany na granie nim na POP albo zwrotkę prędzej czy później do klubu ze
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: tak, tutaj miałem drugą opcję. Gram na dwóch DP, jeden kreatywny, a drugi stacjonarny, a obaj wiemy, że POP stacjonarny nie jest, więc taka rola była mi zbędna, no ale co mogłem robić. Zawodnik w kadrze już był i musiałem tak grać jak mi zagrają. To była trzecia liga niemiecka, więc ligę wygrałem w cuglach, ale w drugiej już nie mógłbym się tak bawić, musiałbym zrezygnować z kreatywnego zawodnika,
  • Odpowiedz
@Nemesh: Rzadko gram z OS, przeważnie jak grałem w systemie 4-3-3 gdzie na jednej stronie miałem schodzącego napastnika, a na drugiej właśnie odwróconego skrzydłowego. Ten pierwszy wychodził na pozycje i ładował bramy aż miło, OS natomiast zwykle ścinał do środka już z piłką przy nodze i częściej szukał dogrania niż strzału. Więc kwestia prawej nogi na prawej stronie dla OS może okazać się nie takim złym pomysłem, biorąc pod uwagę
  • Odpowiedz
@Wojciech_Skupien: Sezon 36/37 w FM 2023, pozdrawiam serdecznie.
Do tego custom baza danych dodająca w Polsce 2,3 i 4 ligę. Obecnie skupiam się na skupowaniu wszystkich możliwych wonderkidów i wypożyczaniu ich do innych polskich klubów, żeby boostować ekstraklasę (obecnie liga top5 w Europie, ale marzy mi się 1 miejsce), a jako poboczne questy wypożyczam gorszych piłkarzy do niższych lig, żeby promować kluby z nazwami, które mnie bawią, jak Jaguar Gdańsk
  • Odpowiedz
Podoba mi się jak pokolenie wychowane na shortsach, z przetyranymi mózgami od efekciarskich gier opartych na szybkich rundowych rozgrywkach, odebrało, za darmo z Epic Store, Football Managera 2024 i poddaje się po 10 minutach rozgrywki.


My, ludzie starej daty, doceniamy kunszt wielogodzinnych poszukiwań sztabu trenerskiego,


@Wojciech_Skupien: Różnica jest taka, że i 15 lat temu mało kto grał w tę grę, ale jak mu nie podeszła to po prostu odinstalowywał i
  • Odpowiedz