Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Widząc ostatnie statystyki dotyczące #zarobki utwierdzam się w przekonaniu, że zrobiłem dobrą decyzję uciekając z wojewódzkiego (top 5 w skali #polska) do powiatowego oddalonego 70 km dalej, w swoje rodzinne strony. W wojewódzkim mediana zarobków wynosi jakieś 1200 zł brutto więcej niż w moim powiatowym, szczerze mówiąc spodziewałem się więcej. Powiecie że w wojewódzkim wynik zaniżają programiści na b2b, ale u mnie też jest wiele jednoosobowych działalności typu fryzjerki/monterzy i nie biedują, a i etat za biurkiem też da się znaleźć za niezłe pieniądze na pobliskiej strefie jak jest się kumatym. Z kolei nieruchomości mam prawie dwa razy tańsze, rata 2k za bk2% za M3 z wtórnego w świetnie skomunikowanej okolicy (sklepy, urzędy, drogi, niedaleko w góry i do lasu - nie potrzebuję 100 hipsterskich knajpek na rynku). Na koncie prawie 300k zaskórniaków, więc kredyt spłacę z palcem w dupie nawet zakładając stratę pracy i pójście na trochę do jakiejś gorszej (obecnie korpoklikanie za 6800 na łapę zdalnie, ale jak zagonią mnie do biura w wojewódzkim to zwijam mandżur), więc w miarę spokojna głowa here. Zresztą, w sumie zdalna jedynie mnie tam trzyma - nie mogę już znieść tych wszystkich absurdów mających na celu jak największe podniesienie wskaźnika na wykresie rady nadzorczej, za co dostaną nowy odrzutowiec a ja tylko większe KPI i jakiś ochłap w postaci premii, której połowę stracę przez podatki. Nieironicznie chciałbym widzieć owoce swojej pracy, więc może za jakiś czas rzeczywiście się przebranżuję...
#przemyslenia #praca


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W wojewódzkim mediana zarobków wynosi jakieś 1200 zł brutto więcej niż w moim powiatowym, szczerze mówiąc spodziewałem się więcej.


@mirko_anonim: UoP ma pewien sufit, ludzie powyżej (managerzy, dyrektorzy, etc.) nie siedzą na UoP tylko na B2B lub kontrakcie managerskim, nie zobaczysz ich zarobków w statystykach, w powiatowym nie dostaniesz takiej pracy bo jej tam nie ma, cały sekret wojewódzkich to większe możliwości awansu w typowym korpo ew. większa i bogatsza
  • Odpowiedz