Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #instantpot #szybkowar

Czy szklenie cebuli jest obowiązkowe? Co to w zasadzie daje? :P chciałabym przygotowywać sobie częściej gulasze czy duszone mięsa w szybkowarze ale praktycznie kazdy przepis zakłada szklenie cebuli - zastanawiam sie co sie stanie jeśli ten etap pominę. Czy obsmażanie mięsa żeby zamknąć pory jest konieczne? Wydaje mi sie, ze w szybkowarze to już różnicy wielkiej nie robi.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaba34: ja tego nie robię, ale nie mam takiego smaku żeby robiło mi to różnicę
zaczynam od przysmażenia cebuli ale jakoś specjalnie długo to nie trwa żeby się coś zeszkliło a tym bardziej przypalło
a z tym zamykaniem porów to bym rozumiał w przypadku steku, ale jak gotuję jednogarnkową potrawę (gulasz to za dużo powiedziane :) to lepiej niech wołowina odda trochę smaku cukinii czy pieczarkom
  • Odpowiedz
@zaba34: W obsmażaniu zarówno cebuli jak i mięsa chodzi głównie o reakcje maillarda które przed duszeniem dodają smaku symulując smażenie i pieczenie, a takie mięska większość lubi. Jeśli po prostu gotowane są dla Ciebie ok to też będzie smacznie.
  • Odpowiedz
@zaba34: nie bierz tego za pewniak i wiedzę objawiona ale co do szklenia cebuli to chyba żeby wydobyć z niej słodycz bo się karmelizuje wtedy. Co do zamykania smaku w mięsie jeśli idzie o gulasz to chyba chodzi o strukturę mięsa bardziej niż kwestie smaków bo ten smak i tak zostanie ci w gulaszu... To tak z mojego doświadczenia kuchennego a trochę sobie popracowałem na różnych kuchniach. Powiem ci tak
  • Odpowiedz
@zaba34: Nie ma czegoś takiego jak zamykanie porów. Obsmaża się dla smaku. Nie musisz obsmażać, ale obsmazone zazwyczaj będzie smaczniejsze. Cebula tak samo.
Właściwie każdy gulasz, curry, sos zaczyna się od obsmazonej cebuli więc ja robię to sobie na zapas. W makro można sobie kupić 2,5 kg worek posiekanej, mrożonej cebuli (wychodzi tyle co za zwykła w sklepie). Pakujesz taki wór do dużego gara, trochę soli, trochę oliwy i do
  • Odpowiedz