Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertow z #dubaj #dubai

Wychodzi na to,ze laduje w styczniu na lotnisku w Abu Dhabi a hotel mam w Dubaju. I jak teraz patrze na szybko to jest to 130 km.

no i na szybko wychodzi z tego co gogluje, ze taxi to 250-300 PLN. Myslalem,ze jakis blad, ale na szybko uber wychodzi podobnie.

Ktos jest mi w stanie to potwierdzic/zaprzeczyc? Jakas inna sprawdzona apka do przejazdow? 4 osoby. Maly bagaz,

#podrozujzwykopem #podroze #zea
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger2: jedź busem. Nawet jak nie wysiądziesz w centrum Dubaju (czyli nie będziesz korzystał z przesiadki), tylko wysiądziesz na obrzeżach to wtedy z tamtego miejsca weźmiesz Ubera.
No ale... to tak bym zrobił jadąc w pojedynkę (bilet na busa to chyba 12-14 USD). Jak jesteście we 4 to Uber pod sam hotel za 250zł na 4 osoby wychodzi 62zł.
Panie, to nie jest galaktyczna kwota za komforcik. Żadna kasa. Ciesz
  • Odpowiedz
Ktos jest mi w stanie to potwierdzic/zaprzeczyc?


@bigger2: Taksowka mniej wiecej tyle Cie bedzie kosztowala. Mozesz jechac autobusem pewnie za jakies 25 aed za osobe (czyli nadal 100 za 4 osoby).
  • Odpowiedz
@thepjoter: podejrzewam, że OP się dopytuje, bo trudno mu uwierzyć, że tak tanio i tylko się upewnia czy to prawda.

@bigger2 z tego co kojarzę, to z lotniska jeździ bus express do Dubaju (do stacji metra Ibn Batuta) za 35 dirhamów, czyli jakieś 35 zł.

Taxi jest dość tanie w UAE, więc to raczej prawdziwa cena, Rome2Rio też taką pokazuje, a zwykle ta strona pod tym względem nie zawodzi.
  • Odpowiedz
@bigger2: taka ciekawostka, bo niekoniecznie polecam jako środek transportu - najtańszy przejazd pokazuje za 0 zł xD

Jedzie się za darmo busem do Warner Bros Hotel (pewnie chodzi o darmowy transfer do parku rozrywki Warner Bros), stamtąd jedzie się darmowym busem do Mall of Emirates i stamtąd dopiero cokolwiek zapłacisz za dojazd do hotelu.
  • Odpowiedz
@bigger2: Jak masz prawko to wynajmij jakiś najtańszy pojazd. Jak będziesz wychodził z hotelu i masz ochotę pozwiedzać, albo samodzielnie zobaczyć pustynię to najtańsza opcja. Wszędzie jest daleko. I gorąco. Warto furkę wynajać
  • Odpowiedz
  • 0
@thepjoter: Wlasnie sie dziwie,ze jest tak tanio a nie tak drogo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dentka7 Dzieki, ale ladujemy dosc pozno i niechce mi sie szukac busow, przesiadac itd z Zona i kaszojadami.

@kishibashi wlasnie googlowalem i dopiero odkrylem Rome2Rio. I
  • Odpowiedz
@bigger2: The Palm jest trochę słabe lokalizacyjnie w kontekście innych atrakcji Dubaju, bo jest specyficznie położone, więc komunikacją publiczną trochę czasu stracisz. Pewnie coś tam na miejscu jest, ale nie kojarzę tej okolicy.

Ja bym dzieci zabrał do Muzeum Przyszłości. Pamiętaj, jeśli upatrzysz sobie jakąś atrakcję w Dubaju, to zarezerwuj bilety online wcześniej (nawet kilka dni), bo tak z dnia na dzień to często się nie da. To samo z lepszymi knajpami.

Poza tym centra handlowe mają jakieś atrakcje dla dzieci. Mall of Emirates (ma sztuczny stok ale i pewnie inne rzeczy), The Dubai Mall (wielkie akwarium). Jakiś sky view pewnie się spodoba, chyba lepiej nie pchać się do Burj Khalifa, tylko iść do jakiejś knajpy na wysokości z widokiem na Burj Khalida albo Zayed
  • Odpowiedz