Wpis z mikrobloga

To nie inflacja, to zestresowane przez zmiany klimatu krowy.


@BezDobry: Pracuje w firmie, ktora miedzy innymi tworzy tzw. ubezpieczenia parametryczne dla hodowców bydła, które wyplacaja im pieniadze w zaleznosci od maksymalnych temperatur w ciagu dnia. Krowy daja duzo mniej mleka jak jest goraco i tutaj TVN ma absolutnie racje, w zeszlym roku ubezpieczylismy tak prawie 130 mln krów z tego powodu. Real business oraz real problem.
  • Odpowiedz
Krowy daja duzo mniej mleka jak jest goraco i tutaj TVN ma absolutnie racje


@Agent007cm: Problem znany jest już od lat, ale oczywiście pisowski patałach musi n---------ć fikołki bo jak nie pociśnie po TVNie to się udusi.

Tolerancja krów mlecznych względem niskich temperatur znacznie przekracza ich tolerancję względem temperatur wysokich. Idealne dla krowy mlecznej warunki to suche powietrze o umiarkowanej (5-20°C) temperaturze. Wysoka temperatura powietrza, wilgotność i nadmierna
  • Odpowiedz
@BezDobry: Chyba jest drogo w tym kraju, bo na koszulę czy jakiś t-shirt pod spód $$$ zabrakło. Oby na stanik było, a nie na jakieś naklejki na suty;) Mój proboszcz jakby zobaczył taką babę, tak ubraną, to by jej napluł na to wdzianko. A merytorycznie od kiedy u nich usłyszałem, że kuśka nie wyznacza płci stwierdziłem, że w wieku 59 lat pójdę w nową płeć z tą kuśką jaką mam,a
  • Odpowiedz
  • 5
@Agent007cm

>To nie inflacja, to zestresowane przez zmiany klimatu krowy.


@BezDobry: Pracuje w firmie, ktora miedzy innymi tworzy tzw. ubezpieczenia parametryczne dla hodowców bydła, które wyplacaja im pieniadze w zaleznosci od maksymalnych temperatur w ciagu dnia. Krowy daja duzo mniej mleka jak jest goraco i tutaj TVN ma absolutnie racje, w zeszlym roku ubezpieczylismy tak prawie 130 mln krów z tego powodu. Real business oraz real problem.


A w
  • Odpowiedz
A w tej telewizji, tłumaczyli tak wzrost cen za poprzedniej władzy? Czy raczej mówili o pisinflacji i złych stupkach Glapińskiego?


@BezDobry: A wiesz jaki był powód wzrostu za poprzedniej władzy? Bo ja nie wiem, wiem, że od kilku lat jest duży problem z tzw. heat stress jeśli chodzi o bydło i że TVN ma absolutną rację w tym wypadku, a ty się zesrałeś jak typowy wykopek z gwoździem w mózgu.
  • Odpowiedz
Chyba jest drogo w tym kraju, bo na koszulę czy jakiś t-shirt pod spód $$$ zabrakło. Oby na stanik było, a nie na jakieś naklejki na suty;) Mój proboszcz jakby zobaczył taką babę, tak ubraną, to by jej napluł na to wdzianko. A merytorycznie od kiedy u nich usłyszałem, że kuśka nie wyznacza płci stwierdziłem, że w wieku 59 lat pójdę w nową płeć z tą kuśką jaką mam,a co;)W końcu wcześniej
Bujak - >Chyba jest drogo w tym kraju, bo na koszulę czy jakiś t-shirt pod spód $$$ z...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lefty: @Bujak Wy tak poważnie uważacie, że jej strój jest adekwatny do dziennikarstwa newsowego, z dziedzin ekonomii czy polityki, a nie gadek lifestylowych w stylu PnŚ czy DDTVN itp.? A na egzamin na studiach też w t-shircie wypada iść? Pytam, bo może coś ciekawego napiszecie o czym ja nie wiem czy nie słyszałem;)
  • Odpowiedz
@BezDobry: a jak za PiSu i czasów słynnych konferencji Glapy ceny masła rosły jesien-zima-wiosna, to to też miał być efekt wysokich temperatur czy o co Ci chodzi? XD bo na screenie, który sam wrzuciłeś, masz wyszczególnione ostatnie 3 letnie miesiące z wysokimi temperaturami
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: ale najpierw napisz co w tym stroju jest nie tak, bo nie wiadomo o co chodzi xd w sensie, że ramiona ma odkryte czy co?
a na egzamin to się chodziło w garniturach 20-30 lat temu xd jeśli 89 to Twój rocznik to jestem od Ciebie 3 lata młodszy i już nawet 10 lat temu czasami tylko jakiś wykładowca się oburzył jak ktoś na egzamin przyszedł w krótkich spodniach
  • Odpowiedz
@Lefty: Z całym szacunkiem, ale wychodzi, że masz lat 30+, więc nie wiem co studiowałeś? gdzie? i w jakim trybie?, ale poznałem profesora co nawet w długich spodniach typu jeans i wymiętej koszuli odesłałby w najlepszym razie na inny dzień. Podejście co masz jest dziwne jak na chłopa co jeszcze z GG korzystał, jak już lecimy rocznikami. Są podstawy. Do ślubu też trampki i jeansy w najlepszym razie założysz jako
  • Odpowiedz
  • 8
@Sylwiusz89 techniczny kierunek na politechnice w Szczecinie:p kumple z jagiellonskiego, polibudy poznańskiej i wroclawskiej w tamtych latach też nigdy nie ubierali się na galowo na egzaminy
imo to Ty masz właśnie dziwne podejście xd czaje jakby to napisał 70 latek, ale nie 35 latek, ale to moje zdanie
  • Odpowiedz
@kapitanKloss23: zajmij się lepiej kambozulami bo takie analizy cię przerastają, porównujesz inne okresy w krótkim czasie i wyciągasz wnioski, pomimo, tego, że nawet na tym twoim wykresie widać wzrost cen mleka i cena nadal wyższa niż w tamtym roku.
  • Odpowiedz
@Lefty: Pójdź na egzamin na medycynie do profesora tak ubrany np. Nie oczekiwałem odpowiedzi co i jak studiowałeś?, bo to prywatność jest. A tu mocno ciekawie: na maturę w czym wbiłeś? Wynika to z szacunku dla 2 strony. Typu egzaminatora co często ubiera się mega elegancko, jest typ profesor na umcs co nosił garniaki hugo bossa za 10k, powiesz umcs, hugo boss i s-klasa long każdy wie, kto to. Ale
  • Odpowiedz