Wpis z mikrobloga

#chwalesie trójwarstwowym tortem na 30 osób, okupionym trzema dniami pracy i jednym załamaniem nerwowym xD
To mój pierwszy taki bydlak i to robiony na zamówienie, więc stres był spory. Klientka i goście chyba zadowoleni, bo w informacji zwrotnej wpłynęły 3 kolejne zamówienia ʕʔ

Biszkopt genueński nasączany Limoncello, krem śmietankowy + żelka malinowa, krem malinowy + blat makaronikowy, mus z mango + pralina z orzechów laskowych z czarną porzeczką. Tynk z belgijskiej białej czekolady. Zdjęcie przekroju w komciu.
#pieczzwykopem #gotujzwykopem
drobnenataryfe - #chwalesie trójwarstwowym tortem na 30 osób, okupionym trzema dniami...

źródło: 1000011877

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 146
@drobne_na_taryfe: Że też Ci się chciało robić żelkę, pralinę, makaronikowe blaty i 3 kremy i jeszcze użerać się z tynkowaniem czekoladą... Jestem pod wrażeniem, bardzo ładny tort ()
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: Że też Ci się chciało robić żelkę, pralinę, makaronikowe blaty i 3 kremy i jeszcze użerać się z tynkowaniem czekoladą... Jestem pod wrażeniem, bardzo ładny tort ()


@puddin: to jest ekstremalna ilość roboty, nawet nie chce mi się myśleć, ile to jest godzin xD
  • Odpowiedz
@puddin jak się to rozłożyło na kilka dni to nie było tragedii, najgorsze właśnie babranie się w kremach i tynkowanie – wyszłam z wprawy i przy warstwie okruszkowej zrobiłam sporą japę, ale zaklajstrowałam xD o temperaturze w kuchni nie wspomnę bo na samą myśl mi niedobrze. Dzięki za docenienie ʕʔ

@moll to jak z pierogami, jesteś w połowie roboty i masz ochotę rzucić wszystko w p---u
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: niby tak xD ja mogę robić wszystko, ale zdobienie doprowadza mnie do szewskiej pasji. Nie mam jeszcze takiej wprawy w wygładzaniu masy i strasznie długo mi schodzi

Wow, potężna ilość
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: ja zrobiłem taki na urodziny żonie. Debiut, też 3 dni pracy
( ͡° ͜ʖ ͡°) Lubię robić ciasta i mam spore doświadczenie, ale w takim wysokim rancie robiłem pierwszy raz. Śmiesznie wyglądał, bo krem był na tyle ciężki że zrobiła się lekka beczka. Tynkowanie w sumie nie było takie złe, ale strasznie to wszystko czasochłonne. Widziałem parę profili dziewczyn które robią torty na zamówienia to
razorn3 - @drobnenataryfe: ja zrobiłem taki na urodziny żonie. Debiut, też 3 dni prac...

źródło: 1000010568

Pobierz
  • Odpowiedz
@razorn3: o kurde, taki mąż to skarb( ͡ ͜ʖ ͡)
Tort też mega. Ja mam problem z obkrojeniem biszkoptu dookoła w takim wysokim rancie. Mój jest bardzo wysoki, przesadziłam przy kupnie. Nie umiem też składać w tym tortu bo mi boki ostatnio oberwało, także było lepienie. Generalnie torty są bardzo czasochłonne ale chciałem zrobić tacie na jego urodziny Okrągłe
  • Odpowiedz