Wpis z mikrobloga

@Szalom: ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie twierdziłem, że jak ktoś ma spory samochód i ma pojechać do miasta to absolutnie musi to zrobić swoim pojazdem. Czepiam się tworzeniu narracji, że jak kogoś choć raz przyłapaliśmy na parkowaniu pickupa w mieście to ten ktoś na pewno kupił sobie coś takiego do jazdy po centrum, zupełnie nie znając szerszego kontekstu. Taki tok myślenia niczym nie różni się od wyciągania wniosków
  • Odpowiedz
@shiverr Spoko, nie denerwuj sie

Po prostu często spotykam się z postawą że jak masz samochód to niemalże musisz wjechać do celu. Chodnikiem, trawnikiem, droga pożarowa, nieważne. Czesto ciężko kogoś przekonać żeby legalnie zaparkował 100 metrów dalej i przeszedł ten kawałek, co dopiero kogoś przyspawanego przekonać do przejechania kawałka tramwajem.
  • Odpowiedz
A co by się stało jakby się zostawiło samochód np na p+r i przejechało ostatni kawałek komunikacja? Korona by komuś z głowy spadła?

@Szalom: czemu zakładasz, że jadę spoza miasta? Mieszkałem na obrzeżach centrum, w 90% przypadków do centrum chodziłem pieszo, ale od czasu do czasu jeździłem tam samochodem z dużym silnikiem diesla. Ten samochód i tak posiadam, jeżdżę nim do klientów w całej Europie, więc po odjęciu kosztów stałych
  • Odpowiedz
@zexan: kto te linie malował? Czemu nie mogli po ludzku wyłączyć część gdzie jest zieleń z parkowania? Wygląda jakby można tak było stawać ale ktoś zapomniał zielnika usunąć....
  • Odpowiedz
@zexan: w sumie to jakbyś przebił oponę od strony trawnika nawet by się niezorientował. W sumie ale g---o wygląda jak Łódź wy tak żyjecie i bulicie za to 20k z m2. nawet mi was nie żal w tym krakowie, haptfu łapcie smogu trochę.
  • Odpowiedz
@taxi_driver92 nie kazdego stac czy ogólnie ma możliwość trzymania kilku samochodow. Jak mialem tylko jedno auto to tez SUVa bo jednak praktyczny, na jakies wyjazdy, pomimo tego ze 80% jazdy po miescie.
Jak sytuacja sie poprawila to dobralem elektryka i SUV wiekszosc czasu stoi, ale w pelni rozumiem ze ktos se moze kupic takie auto nawet jak wiekszosc czasu jezdzi po miescie.
  • Odpowiedz
@zexan: Jeszcze przednie lampy aftermarket - pewnie bez homologacji. Z USA to pewnie i z tyłu mruga na czerwono. Można odholowaći i dowód zabrać, ale kto?
  • Odpowiedz
@taxi_driver92: Dlaczego akurat Kraków? W każdym mieście jest ten sam problem. A swoją drogą to zobacz na dyskusje pod pytaniami na mikro jaki samochód kupić, w 90% usłyszysz tylko o SUV-ie, bo to uniwersalne auto do miasta i w trasę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@kolejne_juz_konto: @Marek_Licyniusz_Krassus Ale suvy nie są znacząco szersze, czy też dłuższe od ich odpowiedników, nie suvowych. Dzielą tą samą
  • Odpowiedz
@Ogau
w sensie nada sie od biedy i do miasta i w trase i poza trase. Na tym polega uniwersalnosc Oczywiscie znajda sie lepsze auta przeznaczone specjalnie do kazdego z tych zastosowan.
  • Odpowiedz