Wpis z mikrobloga

Mam kartę graficzną Gigabyte z serii 40 i chciałbym na niej wymienić pastę i thermal pady, bo chodzi jak odkurzacz. Na jednej z 4 śrubek od strony back plate widzę, że jest oczywiście nieszczęsna plomba. Czy jeżeli teraz zdemontuję chłodzenie i (siłą rzeczy) zdejmę tę plombę to moja gwarancja zostanie unieważniona? Czy w kraju, w którym żyjemy są jakieś prawa, które chronią konsumenta przed czymś takim? Czy w ogóle nawet nie ma co się zastanawiać po prostu zdjęcie chłodzenia = koniec gwarancji i tyle.
#pcmasterrace #komputery #hardware #pc #gigabyte
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam kartę graficzną Gigabyte z serii 40 i chciałbym na niej wymienić pastę i thermal pady, bo chodzi jak odkurzacz.


@yeradd: raczej niewiele ci to da. Gwarancję stracisz, rękojmia nadal obowiązuje moim zdaniem.
  • Odpowiedz
  • 1
@valhander: używam na codzień swojej customowej krzywej ale i tak mam wrażenie jest coś nie tak. Karta to 4090 i bez undervoltingu w Star Wars Outlaws (ta gra chyba najbardziej utylizuje i rozgrzewa tę kartę z tego co zauważyłem) na biosie "OC" karta ciągnie 450W i na domyślnej krzywej wentylatory chodzą 2200rpm+ z temperaturami koło 70C. Na biosie "silent" wentylatory rozpędzają się 1800+ rpm i temperatury to 75-76C. Normalnie ją
  • Odpowiedz
W sensie karta powinna tak chodzić?


@yeradd: tego nie wiemy, wystarczy, że masz słabo chłodzoną obudowę i każda niepasywna karta będzie głośna. Chodziło mi o to, że max roczna karta raczej nie wymaga wymiany pasty i padów.
  • Odpowiedz
  • 0
@RobinSchudl: Chłodzenie obudowy raczej jest ok. Jest to Corsair 5000D Airflow i z przodu wciągają 3 raczej wysoko wydajne 120mm, a wyciąga powietrze 1 stockowy 120mm i AIO od procesora 360mm 3x120mm. A przynajmniej sądzę, że jest na tyle ok że nie powinno to robić takiej różnicy. Pytam się czy tak powinno być, bo już sam zacząłem się zastanawiać, że może ze mną jest coś nie tak i takie rpmy
  • Odpowiedz
@yeradd: daj jeszcze +10 stopni, to nie amd fx, że przy 80 sie jara, na papierze 95 powinno wytrzymać

disclaimer: nie jestem profesjonalistą, nawet nie mam RTX, ale mój RX6600 jeździ na 95stopniach, w/w informacje bazują na tym co znalazłem w necie:D
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw: Ciężko stwierdzić czy jest na laminacie, bo laminat zasłania backplate. Ale wydaje mi się, że jest na łbie śruby. Plomba jest tylko na jednej śrubie z 4, na zdjęciu po prawej, po lewej inna śruba bez plomby.
yeradd - @cysiekw: Ciężko stwierdzić czy jest na laminacie, bo laminat zasłania backp...

źródło: 20240903_123655

Pobierz
  • Odpowiedz
bo chodzi jak odkurzacz


@yeradd: bo karty Gigabyte'a są w opór nierówne. Miałem RX 580 od Aorusa to chodził jak odrzutowiec, IMO chodziło o fatalną jakość samych wentylatorów (weryfikowane na 2 różnych egzemplarzach tego modelu). Z kolei jak miałem Aero 4060 Ti to już jakość 10/10, karta ideał.

Więc ja naprawdę nie ogarniam co się w tej firmie odwala ale może faktycznie być tak że w twoim modelu użyli jakichś
  • Odpowiedz