Wpis z mikrobloga

Jak dać znać managerowi, że chciałbym zacząć robić w pracy coś bardziej wymagającego?

Coś o mnie: pracuje jako zwykły klikacz w korpo. Jestem w zespole który jest odpowiedzialny za strony internetowe. Od jakiegoś czasu interesowałem się tym obszarem i jakoś tak wyszło. Zastanawiam się jak poruszyć temat moich obowiązków. W tym momencie są to proste rzeczy typu kopiuj wklej, a czasem nawet się nudzę bo nie ma nic do zrobienia. Praca jest okej ale chciałbym zacząć robić coś fajniejszego, ciekawszego (może jakieś automaty). Moja praca też lekko opiera się na testowaniu ale to nic skomplikowanego i nawet w tym nie czuje że jakoś się ostatnio rozwinąłem. Problem w tym że nie wiem jak to zakomunikować mojemu managerowi. On jest typem człowieka który raczej pragmatycznie podchodzi do pracy. Jak mu wylecę, że chce się nauczyć czegoś lub iść w jakiś inny kierunek niż ten obecny to pomyśli sobie, że osoby z większym doświadczeniem będą traci na mnie czas i mogę nie dopełniać moich obecnych obowiązków mimo że nie ma ich za dużo. Trochę ciężko znaleźć plusy jakie mógłbym mu przedstawić albo skontrować wymienione ryzyka, o których na pewno pomyśli.

Byliście może w podobnej sytuacji? Jak do tego podejść? Wiem, że najlepiej będzie jak usiądę po pracy sam i zacznę uczyć się na własną rękę, natomiast wolny czas w pracy i dostęp do fajnych i kumatych ludzi z zespołu może być dla mnie trampoliną do nowych umiejętności. Chce się rozwijać, a to co teraz robię nie wróży żeby to nastąpiło w przyszłości. Macie dla mnie jakieś rady?

#praca #pracbaza #korposwiat #pracait #programista15k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dergy mam wrażenie że robisz z igły widły. Jesteś overthinkerem? Idziesz do typa prosto z mostu i mówisz że ogarniasz swoje obowiązki według ciebie bardzo dobrze i stać cię na więcej i chcesz się rozwijać w firmie. I dalej ciągniesz z nim rozmowę.

Myślenie że manager jest taki czy inny i że coś nie daj Boże sobie pomyśli o tobie to moim zdaniem głupota. Skoro jest pragmatyczny to ty też taki
  • Odpowiedz
@dergy poszłam do szefa, powiedziałam co chce robić, że chce się rozwijać itd. Teraz, z perspektywy managera, jest to dla mnie plus jak ktos chce się rozwijać. Też wtedy podświadomie pracownik związuje się trochę bardziej z miejscem pracy
  • Odpowiedz