Wpis z mikrobloga

Ktoś na Mirko napisał że jakieś samoloty przeleciały nad Gdynią.
Tydzień temu byłem w muzeum obrony wybrzeża na Helu
Polecam.
I do tej pory ściska mnie żołądek.
Pierwsza sala jest poświęcona "procesowi komamdorów".
Sa to ludzie którzy zarządzali obroną Helu w 39 roku.
Przez 31 dni.
Potem trafiają do obozu.
Wyzwalają ich w 45.
Wracasz do "swojego" wojska.
W 52 r zostają oskarżeni o spisek i skazani na śmierć/dożywocie
Na trzech z nich zostaje wykonana kara śmierci.
W 56 pozostali dostają info: sorry pomyliliśmy się jesteście wolni.

Starasz się wykonywać swoją pracę i robisz to nieźle skoro poddajesz się w październiku gdy reszty kraju już nie ma.
A na końcu i tak dostajesz strzał w tył głowy od "swoich".
Mną ta historia wstrząsnęła:
jak być patriotą?
jak być starać się być dobrym człowiekiem?
w co wierzyć w takich warunkach?

Jak żyć i nie zwariować?

Nie mogę przestać o tym myśleć.

https://dzieje.pl/aktualnosci/proces-oficerow-marynarki-wojennej

#historia #polska #wojna #rosj
Slwk_1 - Ktoś na Mirko napisał że jakieś samoloty przeleciały nad Gdynią.
Tydzień tem...

źródło: IMG_20240823_114655

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1151
@Sl_w_k_1: ale zdajesz sobie jaka to była "Polska" po 1945? to że wojna się skończyła oznaczało tylko gorsze piekło które przyszło od ruskich aż do 1989. Do śmierci Stalina na początku lat 50tych to była ruska kolonia która nie miała prawa zapiszczeć, ze spluwą wycelowaną w tył głowy.
  • Odpowiedz
@Toreo: z perspektywy czasu o tym wiemy. W tamtych czasach ludzie nie znali przyszłości i nie do końca zdawali sobie sprawę jak można być takimi urwami jak ruscy i jak daleko moskiewskie sznurki pociągają za polską politykę. Zobacz ile akowców się ujawniło bo myślało że im się nic nie stanie
  • Odpowiedz
@haabero: Tak ale o ile powiedzmy np. do jakiegoś rolnika ze wsi można nie mieć pretensji to już do czekających w kolejne na rze.ź polskich oficerów w Katyniu gdzie tam tylko garstka uciekła z tej masakry... to ta naiwność w stosunku do ruskich mnie nadal zadziwia. Gdzie ta praktyka likwidacji elit była stosowana nie tylko w stosunku do Polski przez ruskich.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: tak to jest, jak wygrywasz wojnę po tej samej stronie, co ruskie ścierwo.

A teraz czekamy na kacapskich modków, którzy skasują komentarze nazywające ruskich po imieniu.
  • Odpowiedz
to że wojna się skończyła oznaczało tylko gorsze piekło które przyszło od ruskich aż do 1989.


@Toreo Nie chcę umniejszać komunistycznym zbrodniom, ale też nie umniejszaj zbrodniom niemieckim. Trudno sobie wyobrazić gorsze piekło, gdy mówimy o Treblince czy Oświęcimiu.
  • Odpowiedz
Ruskim zawsze chodziło o jedno: j-----e nas . I zadni swoi tego nie zrobili tylko ruskie k---y. Żydo-komuchy, Polako-komuchy, komuchy przywiezione w teczkach z Moskwy. Także pamiętajcie drogie dzieci; żaden k---a ruski mir ani słowiańska dusza - to wszystko to kłamstwo zrobione tylko po to żeby mydlić oczy i j---ć nas dalej. Niech żyje Polska i chwała poległym w jej obronie!
  • Odpowiedz