Wpis z mikrobloga

Dobrze miraski czas na chwilę wyżalenia się.

Jestem programistą, mam już około 5 lat expa. Jak wiadomo na rynku dzieje się co się dzieje niestety, problem polega w tym że już nie wiem co robić dalej… żeby zacząć pracę w IT i wbić się w rynek rzuciłem szkole(miałem 16 lub 17 lat) przez co jak można się domyślić nie mam matury - boję się, że trochę z------m sobie życie tym całym IT.

Jak na swój wiek zarabiam całkiem fajnie, ale co z tego jak perspektyw nie ma na zwiększenie ich powyżej inflacji, od 2 lat w firmie podwyżki i awanse po rozmowach w zespole są wręcz niemożliwe, rekrutowanie do innych firm także jest bardzo ciężkie, bo najzwyczajniej w świecie odrzucają bo jestem super, ale no właśnie zawsze jest jakieś “ale” ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Od małego chciałem iść w medycynę ale IT też mi się podobało + był niższy próg wejścia i się stało.

Co byście polecili robić dalej ze swoim życiem? Napisać maturę i iść w #medycyna czy jest jakaś inna fajna całkiem dochodowa branża? Ew. przeczekać

#studia #programowanie #pracait #programista15k
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ExtraPensja

@chaddeveloper: Zostan informatykiem w szpitalu, przychodni, klinice. Nawet kolchoz produkcji smrodu jak moj ma "swojego" informatyka wiec szpitale do utrzymywania swoich sieci tez pewnie maja takich specjalsow.

🤣🤣🤣
Tak w budżetówce niech się zatrudni i drukarki naprawią za minimalną

Rada typu chciałem zostać kosmonauta więc zatrudniłem się w sklepie i sprzedaje latawce. W końcu jedno i drugie lata
  • Odpowiedz
@g5fjju: @chaddeveloper: No ale ziomek chce medycyne, a potrafi IT. Polaczenie dwoch jego pasji - informatyk w szpitalu. Czego nie rozumiecie? XD Ale lepiej w prywatnej klinice bo tam moze miec rzeczywiscie lepsza stawke niz w szpitalu wojewodzkim.
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: W tym przypadku to bardziej zajalbym sie produkcja skarpetek dla informatykow. Wiesz, wzorki ukladow scalonych, fragmenty kodow na skarpetach itp. Albo w druga strone, ale trzeba cala nisze dla siebie zajac czyli tworzenie stron dla producentow/sprzedawcow skarpet.
  • Odpowiedz