Wpis z mikrobloga

Czyli podsumowując. Ze względu na jeden z najpotężniejszych ataków rakietowych od początku wojny, Polska wraz z sojusznikami poderwała rekordową liczbę myśliwców by kontrolować niebo nad krajem, a pomimo to wlatuje sobie rakieta (ew. dron), nikt jej nie zestrzelił i teraz wszyscy szukają?

Nie no, rewelacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #rosja #wojna
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziad_domniemany:

Wydaję mi się, że te samoloty są podrywane w razie ewentualności celowego ataku na jakieś ważne instalacje, pewnie na Rzeszów. I gdyby taki atak był robiony (to mam nadzieję) wtedy myśliwce zestrzeliwałby te rakiety...
  • Odpowiedz
@dziad_domniemany: dron, który leci z prędkością poniżej 200 km/h i waży ok. 200 kg. Nawet gdyby wysłano ich 30 czy 40 to zawsze kilka się prześlizgnie przez obronę przeciwlotniczą. Tutaj często niewiele da się zrobić w przypadku, gdy polska OPL nie może ostrzeliwać celów, gdy znajdują się one w przestrzeni powietrznej Ukrainy. A wykrywa się je przecież na dziesiątki kilometrów przed przekroczeniem polskiej granicy. Tyle dobrego, że spadł gdzieś na
  • Odpowiedz
@Thorrand: a jak walnie w Rzeszów:

Wydaje mi się, że te samoloty są podrywane w razie ewentualności celowego ataku na jakiś ważny budynek, pewnie na wieżę kontroli lotów. I gdyby taki atak był robiony (to mam nadzieję) wtedy myśliwce zestrzeliwałby te rakiety...
  • Odpowiedz
@murdoc:

Rzeszów to nr 1

Jeśli rakieta w--------y gdzieś w jakiś samolot... magazyn przy lotnisku w którym trzymają sprzęt dla Ukrainy, w zestawy przeciwlotnicze amerykańskie, to byłby to obraz sam w sobie... niekompetencji, dziadostwa, słabości, nieudolności i wielkiego gówna.

Nic więcej i nic dalej już nie ma ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@dziad_domniemany: no ale co ty chcesz?

Jakby to jeszcze spadło na jakieś duże miasto jak Warszawa albo Rzeszów to może ktoś by znalazł bo w mieście dużo ludzi to i świadków pełno, a tak to spadło gdzieś za krzakami za 7 lasami, nikt tego nie widział, nawet nie wybuchło to nie ma jak po dymie wyśledzić.
To tak jakbym ja Ci d ogródka wrzucił 1gr i kazał szukać
  • Odpowiedz
@dziad_domniemany:A ty już siedzisz pod stołem przez tę rakietę? Polska to duży kraj, nie wystko się zestrzeliwuje. Nie wypłacił byś się za OPL przez kilka pokoleń, a mają jej nadużywać żebyś się lepiej poczuł?
  • Odpowiedz
@WilecSrylec: one faktycznie są gównane i chyba mnie trochę poniosło z wdrożeniem ich do produkcji w Polsce, ale warto przyjrzeć się silnikowi, głowicy czy innym komponentom. Nie tylko jeśli chodzi o dokładne poznanie charakterystyki lotu, ale również wypadałoby sprawdzić czy przypadkiem przy produkcji ich nie są używane jakieś komponenty zachodnich firm, które są przemycane z ominięciem reżimu sankcyjnego
  • Odpowiedz
@dziad_domniemany kolejny pokaz niekompetencji dowództwa armii. Tłumacza się tym że pogoda była niesprzyjająca xd. Powinni identyfikować każdy obiekt zbliżający się na 100km od granicy Polski a w momencie jej przekroczenia powinna mu już asystować para myśliwców. To nie był żaden kindżał tylko ruski dron lecący 200kmh czyli tyle co awionetka
  • Odpowiedz