Wpis z mikrobloga

Budzisz się rano w swoim mieście powiatowym i słyszysz syreny. Telewizja nie działa, w oddali słyszysz wybuchy. Wyglądasz wraz rodziną w okno i widzisz nadlatujące SU 57 w formacji bojowej. Żona i dzieci płaczą, do twoich drzwi nachodzi żołnierz WP i informuje że zostałeś powołany do obrony ojczyzny, masz 10 minut na spakowanie siebie. Co robisz? #wojna #ukraina #rosja

czy??

  • Walczę i zostawiam rodzinę 15.3% (312)
  • Ratuje rodzinę 84.7% (1723)

Oddanych głosów: 2035

  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3x32: #!$%@? stąd jak najdalej nawet kosztem tego że pójdę siedzieć czy mnie zabiją. Życie moje i mojej rodziny jest ważniejsze niż jakiekolwiek kreski na mapie, zwłaszcza kraju który na każdym kroku próbuje załadować Ci #!$%@? do dupy. Podatki płacę to powinno być na żołnierzy, czołgi i rakiety i niech idą bronić.
  • Odpowiedz
Budzisz się rano w swoim mieście powiatowym i słyszysz syreny. Telewizja nie działa, w oddali słyszysz wybuchy. Wyglądasz wraz rodziną w okno i widzisz nadlatujące SU 57 w formacji bojowej. Żona i dzieci płaczą, do twoich drzwi nachodzi żołnierz WP i informuje że zostałeś powołany do obrony ojczyzny, masz 10 minut na spakowanie siebie. Co robisz?


@3x32: To jest tak nierealny scenariusz, że chyba "budzę się" to jedyna sensowna odpowiedź.
  • Odpowiedz
@3x32 zglaszam ruskiego trola probujacego ze swojej slawojki wzbudzac niepokoj i ktorych ruskie farmy ostanio zachecily do aktywnosci bo zaraz was sprzed ruskich komputerkow w nagrode wysla do okopu, zeby was nowoczesny sprzet mielil - ten istniejacy a nie bedacy makieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@3x32 ten su57 który tak masakruje ukraińskie f-16 formacjami po 50 sztuk i pilotami którzy robią tricki na polu bitwy jak w warthunderze? A nie, czekaj. Nigdzie tego samolotu nie widać bo nie istnieje xd
  • Odpowiedz
  • 1
@3x32: do wybuchu wojny u sąsiądów myślałem że A. Teraz już wiem że robiłbym B przy pierwszych oznakach przygotowań na granicy.
Jedna z rzeczy które mnie w 2022 zszokowały to to jak długo trwały ruskie przygotowania - zwozili i zbierali sprzęt, było info o gromadzeniu zapasów krwi nawet. Teraz wiedząc to wszystko już w takim momencie byłbym spakowany i jechał za granicę.
  • Odpowiedz
  • 2
@3x32: Dłużej trwałoby jedzenie śniadania niż lot tych mitycznych SU nad naszym krajem. Zajmij się pracą fizyczną, bo pisanie bajek to nie jest twój konik.
  • Odpowiedz
  • 0
@3x32 A to akurat u ruskich normalne, wszystko co mają potrafi robić tylko kolosalne wrażenie a po przyjrzeniu się z bliska okazuje się, że nie działa: kraj, armia, gospodarka itp. Wszystko to robi tylko wrażenie potęgi ale nie funkcjonuje poprawnie.
  • Odpowiedz
@3x32: ide normalnie do roboty, mnie nie wezmą z 2 powodów, stanowisko kluczowe dla funkcjonowania państwa (czekam w biurze z kawa az mnie te su57 zbombarduja) albo żandarmeria zawija mnie do obozu internowania (żona importowana z dalekiego wschodu). Tak czy siak śledzę wojne na FB
  • Odpowiedz
  • 0
@3x32: pytam o najbliższy punkt ewakuacji i kieruje tam swoją rodzinę, a żołnierz WP już nigdy mnie nie zobaczy w tym kraju.
  • Odpowiedz