Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak na polskim oglądaliśmy chłopca w pasiastej piżamie a potem nauczycielka kazała nam napisać jakieś nie za długie odczucia z tego filmu. Ja napisałem coś że ten film był głupi, bo to przecież było niemożliwe aby w obozie koncentracyjnym jakiś bachor siedział se całymi dnami przy płocie i się bawił z kolegą po drugiej stronie. No i jeszcze na końcu jak gdyby nigdy nic dwójka dzieciaków robi podkop pod tym płotem sprawiając wrażenie jakby więźniowie siedzieli tam z własnej woli, skoro w taki łatwy sposób można przekroczyć teren obozu.
Oczywiście stara k---a od polskiego mi tego nie zaliczyła, bo miałem tak jak reszta klasy napisać coś że wojna jest zła, dzieci cierpio i w ogóle chlip chlip
#przegryw #szkola #wspomnienia #film #drugawojnaswiatowa #historia
Sandevistan - Pamiętam jak na polskim oglądaliśmy chłopca w pasiastej piżamie a potem...

źródło: 1319114805_by_aktorkawseansiezycia

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sandevistan kurde ziomuś jak to obejrzałem pierwszy raz to miałem te same spostrzeżenia - ta historia jest absolutnie niewiarygodna. Wchodzę potem na jakiś filmweb i ludzie tam się zachwycają tym gownem. No ale innym razem rozmawiam ze znajomym ze studiów, który wrócił z Bekartow Wojny. Powiedział że howno, bo przecież Hitler nie zginął w taki sposób i że film się kupy nie trzymał. No cóż
  • Odpowiedz
@Sandevistan: i Ty kiedyś pisałeś, że jesteś mało inteligentny. W moim odczuciu nie jest tak źle z Tobą.


My też to widzieliśmy w liceum - nie pamiętam, w której klasie. Nie musieliśmy opisywać swoich odczuć, ale jednak oglądając to nie wpadłem na to co Ty, choć to przecież takie oczywiste... Teraz nawet czuję się tym zawstydzony, bo powinienem był to od razu zauważyć. Wprawdzie nie traktowałem tego filmu jak
  • Odpowiedz
  • 5
i Ty kiedyś pisałeś, że jesteś mało inteligentny


@soyunmago: no bo jestem, ale tu wzięło górę to że od mniej więcej późniejszej szkoły interesuje się druga wojną światową i w szkole zawsze były pokazywane takie brednie na jej temat. Nie raz też pisałem o mitach w które wierzy większość polaków bo między innymi nauczyciele leją ferment do głowy nowym pokoleniom typu: szarże kawalerii na niemieckie czołgi, zdrada aliantów w 39,
  • Odpowiedz
  • 1
To co ja mam myśleć o swojej inteligencji? xD


@soyunmago: nie wydaje mi się aby to była kwestia inteligencji tylko po prostu obycia z tematem. Ty np interesujesz się piłką nożna, a ja jej nienawidzę. Więc jeśli nie wiem co to jest spalony to znaczy że jestem mniej inteligentny? Tym bardziej jak napisali powyżej, to film bardziej o ckliwej historyjce a nie powstały w oparciu na faktach.
  • Odpowiedz