Wpis z mikrobloga

  • 12
@cichutko: ale za to sie zala ze zysku to nie maja wcale za wiele i sie okazuje ze kazdy z zarzadu ma pol banki na miesiac albo i wiecej, do tego na koniec roku kilka baniek nagrody za wyniki dla kazdego. No i nie zapominajmy o pakiecie mieszkan dla pracownikow ktore mozna kupic w baaaardzo dobrych cenach (na poziomie kosztu budowy czyli dla takiego krakowa bedzie to 1/3 tego co
  • Odpowiedz
@ossprime: no ja sie #!$%@? do tego ze maja nizkie zyski, na poziomie kilkunastu procent bo to padlo o paniusi raszpli z pzfd w jakiejs debacie o patodeweloperce. ze oni wcale tak duzo nie zarabiaja. I #!$%@? konkuren to jeszcze jej przyznal racje (#!$%@? oferma). No ja peirdole, przeciez zyskeim to da sie tak manipulowac ze #!$%@?. W koncu wszelkie firmy dzilajace w polsce tylko dokladaja do interesu i jada
  • Odpowiedz
@srgs: chyba mówisz o „debacie o patodeweloperce” na kanale dwie lewe ręce. Mega słabo wyszło, bo oponent pani z pzfd napisał jakąś książkę o patodeweloperce, gdzie chyba skupił się tylko na tym, że buduje się gęsto i mikro mieszkania, a nie potrafił przytoczyć patologii rynku deweloperskiego jako takiego i ogólnie to właśnie jakby tylko przytakiwał paniusi, która jak to deweloperzy grała kartą, że oni to chcą konkurencji i ogólnie to
  • Odpowiedz
@siedze_w_robocopie tak, wydaje mi się że to ta debara. Babeczka sama wystawiała się na strzał i spokojnie można było punktować jej każda wypowiedź. A koleś tylko grzecznie tak, tak, tak ( _)
  • Odpowiedz
@bajcik: rozwiązał. Tylko już mamy końcówkę tego czyli wspólnie korporacje ustalają odgórnie cenę, lobbowanie w sejmie żeby stworzyć prawo które będzie korzystne wąskiej grupie ludzi oraz jeszcze trzeba stworzyć megapolbud ze wszystkich firm i wtedy państwo będzie zlecać im budowę socjalnych ;)
  • Odpowiedz
@cichutko: wiem że teraz wszyscy deweloperzy źli ale warto zaznaczyć że marża brutto to nie marża netto

Marża brutto uwzględnia tylko koszty bezpośrednie związane z realizacją projektu deweloperskiego, takie jak koszty budowy, zakupu gruntu i materiałów budowlanych. Nie bierze pod uwagę kosztów pośrednich ani kosztów operacyjnych, takich jak marketing, administracja, koszty finansowania (np. odsetki od kredytów) czy podatki.

W takich kapitałochlonnych branżach koszt pieniądza to duża część kosztów
  • Odpowiedz