Wpis z mikrobloga

W obwodzie odeskim ujawniono program korupcyjny polegający na zdalnym wydawaniu paszportów mężczyznom przebywającym za granicą bez rejestracji wojskowej.

Oskarżeni stworzyli skorumpowany mechanizm przyjmowania pieniędzy od mężczyzn w wieku wojskowym, którzy przebywają poza Ukrainą i próbują zdalnie uzyskać zagraniczne paszporty. Dzięki temu mężczyźni nie wracali na Ukrainę, nie rejestrowali się i nie aktualizowali danych.

Zatrzymano szefa okręgowego wydziału służby migracyjnej i dwóch jego podwładnych, a także urzędnika regionalnego Centralnej Służby Administracyjnej.

Aby przetwarzać dokumenty bez obecności właścicieli, urzędnicy Państwowej Służby Migracyjnej pobierali własne odciski palców, a ze zdjęcia przesłanego zdalnie robiono zdjęcie. Klienci otrzymywali gotowe paszporty za pośrednictwem sieci pośredników.

Koszt takich usług wahał się od 500 do 2,5 tysiąca dolarów, w zależności od pilności.

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - W obwodzie odeskim ujawniono program korupcyjny polegający na zdalnym wyda...

źródło: temp_file4694721560432818561

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@julian69: #!$%@?, jak Wam o tym pisałem ile to kosztuje bo wiedziałem o tym z pierwszej ręki to mnie minusowali i pytali jak tam w moskwie i od onuc obrażali XD

Wy wykopki jak się Wam czegoś do mordy nie przystawi, to zawsze powiecie że fikcja
  • Odpowiedz
@Pokojowa: coś takiego może osłabić ukraińskie paszporty, bo skoro może dostać każdy to i terrorysta, więc wizy lepiej wprowadzić...
  • Odpowiedz