Wpis z mikrobloga

Się zbieram i nie mogę zmienić tych kierunków ( ͡º ͜ʖ͡º) dream moto to nie jest, ale no całkiem fajnie mi się na niej jeździ. Bije się z myślami czy robić obszycie kanapy

Czy brakuje mi mocy? Owszem ( ͡º ͜ʖ͡º) er-5 jakiś tam stosunek mocy do wagi oddaje, ale następny motocykl to min 70-75 KM, aczkolwiek się wciąż zastanawiam czy warto się ograniczać i czy nie uderzać w okolice 100, ale nowe moto i tak na koniec przyszłego sezonu/początek 2026 więc mam czas na przemyślenia i szkolenie umiejętności. Do czasu uzbierania danej sumy er-5 zostaje ze mną

Ten sezon jakiś parszywy ( ͡° ʖ̯ ͡°) prawko zdane końcem kwietnia, a na budziku może 3k wykręcone. Brak czasu solo, brak czasu ekipy. W tę niedzielę dłuższa lota, a tak to sam się kręcę w okol komina co 2-3 dzień by trochę zresetować głowę. Marzy mi się by kiedyś mieć odpowiedni motocykl, ekipę i zrobić Rumunie, Transalpine. Zwiedzić coś świata ()

#pokazmotor #motocykle
zielony_goblin - Się zbieram i nie mogę zmienić tych kierunków ( ͡º ͜ʖ͡º) dream moto ...

źródło: temp_file528300487760632323

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zielony_goblin: ja zmieniałem z cb500 na cbf 1000f, jakieś 50 > 106 koni i jest git. Wiadomo, chciałbym teraz ze 150, ale nie wpływa to na moją zdolność do z-----------a i jestem zadowolony jeśli muszę coś szybko wyprzedzić nawet w dwie osoby z bagażami xD
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: ja ide nie za moca a tym co mi sie podoba, kiedys kawasaki z750 >> ostatnio z900 >> teraz ducati v4s a pozniej zobaczymy, ciagle ciagnie mnie w strone ktm super duke kiedys 1290, teraz 1390
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: to nie kwestia mocy tylko pojemności i przełożeń, jak kupisz kolejna 600 tylko 100HP różnica będzie taka, że jak do pierd to będziesz miał szybciej 200 ale dalej będzie Ci brzeczal na trasie przy normalnej jeździe 120, bo przynajmniej mi nakedem nie przyjemnie jest jechać więcej.
Moim zdaniem motocykl jest potrzebny taki w zależności do czego go używasz, jak kupujesz nakeda do jazdy w trasy to mocne nie porozumienie,
  • Odpowiedz
tylko tam więcej mocy jest zbędne, bo uber eats na kiblu i tak cie dogania na światłach


@krzysztof2033: mi się zdarzyło, że Pyszne.pl na rowerze mnie potrafiło dogonić. Na co komu w mieście 100 koni, jeżeli światła są tak zsynchronizowane, aby jadąc 55kmh mieć zieloną falę, a jadąc 70kmh+ z jednych świateł zielonych zaraz natrafiasz na czerwone i czekasz... I taką zabawą w ruszanie i hamowanie zużywa się bardziej sprzęt
MrDracek - >tylko tam więcej mocy jest zbędne, bo uber eats na kiblu i tak cie dogani...

źródło: motoguard_zubehor_a110822-01

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@krzysztof2033 skrót myślowy, ale głównie chodzi mi o moment I właśnie ten docisk. Staram się jeździć w miarę ekonomicznie i spokojnie, ale czasem (jak wczoraj) mam dni takiej chamskiej loty gdzie lecę (nie łamiąc przepisów XD) dosłownie slalomem. No i wtedy redukcja albo trzymać ją na wyższych obrotach. Trochę brakuje mi tego p-----------a, gdy zabieram się za wyprzedzanie i odwijam. Nie mówię, że 50 KM w tej budzie nie jedzie bo jedzie nawet dobrze i też nie latam nakedem więcej niż 120 (z szybką) solo 70-80 max 90 przelot, czasem sobie odwine na chwilę jak mi się nudzi.

Wiesz, prawda jest taka, że ja w tym momencie to bym potrzebował 3 sprzęty. N---d do miasta i w okol komina. Kocham zatopić się w tym sierpniowym klimacie, wieczorem przygasa słońce, a Ty lecisz nakedem przez las. Albo miastem. Magia! Ale też (już rzadziej) sam lub z ekipą latamy w trasy. Jutro 400 z hakiem. Tak więc ja potrzebuję

Nakeda do zabawy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Adv
  • Odpowiedz
  • 0
@MrDracek n---d jak sport czy inny rodzaj, wybieramy bo podoba nam się ten rodzaj i styl moto. Ciężko mi ocenić bo jeździłem na classic - new i teraz znowu classic n---d I jakby te new n---d look trochę bardziej ergonomiczny. Pozycja bardziej wyprostowana, moto są krótsze i jakby "zbite" na baku, na classic jednak człowiek taki pochylony jedzie i fakt, 400 km to taki max w ciągu 1 dnia!

Jeździłem na
  • Odpowiedz
@zielony_goblin:

Marzy mi się by kiedyś mieć odpowiedni motocykl, ekipę i zrobić Rumunie, Transalpine.


Na tym tez dojedziesz, a na ekipe bym nie czekal tylko jechal sam jak sa checi. Wbrew pozorom podrozwanie samemu ma swoj urok.
  • Odpowiedz
  • 0
@b3liaR ano dojadę bo ostatnimi czasy sporo jeżdżę i (odpukac) nie zawiodl mnie ten sprzęt. Wczoraj ponad 400 nakręciliśmy z ekipą, ale jednak to nie sprzęt na takie trasy. Po 400 km czuje się o wiele gorzej niż kumpel na cb500x czy inny ziomek na versysie, nie ta maszyna. Siodło do obszycia, sama pozycja też nie leży mi w 100% ( ͡° ʖ̯ ͡°) sezon/dwa polatam, kupię
  • Odpowiedz