Wpis z mikrobloga

A dzisiaj będzie trochę prywatny, ale w tematyce branżowej i super oferta, ale niestety nie ode mnie xD

Hyundai Kona Electric w najmie na 24 miesiące z limitem przebiegu 15.000km/rok za 432,46 PLN netto miesięcznie z serwisem (którego de facto nie ma przez ten okres) na stałej stopie. Jak? Ano przed dotację. Ale powiem więcej jaki jest myk i przedstawię wyliczenia, że realny koszt tego auta przez 2 lata to 2312,40 PLN. Mówimy o wersji Smart z baterią 49kwh, czyli zasięg w granicach 250-300km, idealny dupowóz w koło komina do żłobka, sklepu czy teściowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oferta jest z ASO Hyundaia we Wrocławiu. Opłatę wstępną stanowi dotacja w wysokości 27000 PLN. A więc dostajecie FV na OW, którą rozliczacie w KUP - stanowi koszt i możemy od niej odliczyć PIT oraz ZUS. Połowę VAT tj. 2802,61 płacimy, ale to VAT w całości odliczany, więc jest nam neutralny. Wnioski na dotacje są zawieszane od 1 września, więc nieco późno na ogarnięcie tematu.

Poniżej harmonogram i odliczenie. Sam złożyłem wniosek w środę do mLeasing i czekam. Nadal nikt się nie odezwał z tego mLeasing to jest generalnie żartem, że tyle trwa xD ale mam nadzieję że uda się ogarnąć, bo to na prawdę PROMOCJA

Z kruczków to jeszcze ubezpieczenie we własnym zakresie. No i ładowanie ma się rozumieć.

#finanse #motoryzacja #leasing #motoleasing
OptiFinance - A dzisiaj będzie trochę prywatny, ale w tematyce branżowej i super ofer...

źródło: obraz_2024-08-23_151040432

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Ogólnie to bym w życiu tego auta nie kupił, zwłaszcza że kosztuje 146k w tej specyfikacji i wygląda dla mnie mało atrakcyjnie. W środku wykończenie tapicerką i plastikiem poczułem się jak w lanosie mamy po zdaniu prawka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale generalnie sporo systemów, trochę zmuszony sytuacją nabycia auta przed zimą, przeczekania 2 lat aż elektryki jeszcze poprawią sytuację na rynku myślę że w tych pieniądzach to
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem: Już gość mówił że praktycznie wyczerpali limit auta jak sam zamawiałem. W dodatku nie ma 100% pewności, że się załapię :(

@RandomowyMirek cena za jaką korzystający może wykupić pojazd 95 199,50 PLN netto Kosmos. To auto będzie warte tyle może w brutto :/

@saviola7 Tak. Bo najem to leasing, to w świetle przepisów nie jest inny produkt, więc dotacja przysługuje. W najmie z góry wiadomo że leasingobiorca
  • Odpowiedz
  • 0
@mkorsov: @OrzechowyDzem Przed chwilą dzwoniłem jeszcze do tego Pana z Hyundaia zapytać czy jeszcze by nie chciał przeprocesować kolejnych zamówień, ale mówi że musi odmówić, bo zwyczajnie nie da rady. Bardzo duże zainteresowanie. I w sumie się nie dziwię. W innym ASO ta oferta wychodziła 100 PLN drożej, więc w sumie dramatu nie ma, bo 4600 za 24 miesiące użytkowania auta to nadal śmieszny pieniądz - nie oszukujmy się.
  • Odpowiedz