Wpis z mikrobloga

Jak można na stałe mieszkać z rodzicami w późnym wieku? Rozumiem, odkładanie pieniędzy, ale na litość boską, nie macie takiego poczucia, że zwyczajnie marnujecie życie? Pewnie nie, bo to bagno już was wciągnęło i przywykliście. A potem zdziwienie, że tyle ludzi ma problemy psychiczne, jak trzydziestolatek siedzi w domu rodzinnym ze starymi ludźmi, czasem nawet innego życia nie zna. Jak w mieście ten dom, to jeszcze pół biedy, ale w małej miejscowości? I nie mówcie, że w Polsce się nie da, bo minimalna to 3200 zł na rękę, a w tańszym mieście spokojnie zamkniesz się w 2200 zł całkowitych kosztów w kawalerce, a można jeszcze pokój najmować. Jak można cenić wyżej pieniądze od swobody, samodzielności, zdrowia psychicznego, prawidłowego rozwoju, relacji, świętego spokoju itd. Potem taki powiedzmy 35/40-latek zadowolony, że odłożył na swoje mieszkanie, szkoda tylko że młodości nikt mu nie wróci. Kwestia priorytetów, rozumiem, no ale mimo wszystko... Forsa nie jest najważniejsza, ludzie.
#przegryw #nieruchomosci #przegrywpo30tce
lunaexoriens - Jak można na stałe mieszkać z rodzicami w późnym wieku? Rozumiem, odkł...

źródło: 456356506_1936526303475383_4286674952202143606_n

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunaexoriens:

mieszkam sam, nigdy nie ruchalem, nie wiem kiedy ostatnio gadalem z obca kobieta, moj kolega mieszka ze starymi i co tydzien rucha inna tinderowe, pograzasz sie tymi swoimi teoriami
  • Odpowiedz
Nie znam nikogo, kto się wyprowadził i potem na stałe wrócił do rodziców, nie myśląc o wyprowadzce.


@lunaexoriens: a ja znam. I nikt nie mysli ze bedzie tak juz zawsze zyl, w niektorych przypadkach to dobry sposob na zaoszczedzenie duzej ilosci pieniedzy. Patrzysz na to bardzo zerojedynkowo, jakby ktos mieszkajacy z rodzicami nigdy nie mial w zyciu nic innego i byl kompletna #!$%@?.

Poza tym... nie bierzesz w ogole pod
  • Odpowiedz
  • 0
@lunaexoriens szczerze muszę przyznać ci rację, 30lvl i dalej z rodzicami, czuję się niedorozwinięty. Ale jak pomyślę że będę musiał dusić każdy grosz na swoim to mi się odechciewa. A tak pełna finansowa swoboda nawet przy najniższej krajowej.
  • Odpowiedz