Wpis z mikrobloga

Hej nigdy nie byłem na jeździe próbnej. Interesuje mnie #toyota corolla. Czy salony Toyoty mają jednolitą politykę jazd próbnych czy zależy to od salonu? Jedzie się z samemu czy z sprzedawca? Ile ew. trwa taka jazda z sprzedawca albo na ile jest udostępniany samochód jeżeli można jechać samemu?

No i co z odpowiedzialnoscia w razie np. stłuczki z mojej winy? #motoryzacja #samochody #kupnosamochodu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Joxek: domyślnie w każdym salonie, każdej marki jedziesz ze sprzedawcą po standardowej trasie w okolicy. Jeśli Ci to nie wystarczy, możesz negocjować inne warunki, np. dłuższą jazdę czy użyczenie auta na dobę czy weekend. Stałym klientom często sami z siebie oferują to drugie.
  • Odpowiedz
@Joxek: ja sie spotkalem z roznym podejsciem: w Renault i w Skodzie jechal ze mna pracownik salonu, a w Mazdzie podstawili samochod i jechalem sobie sam.Zazwyczaj turlalem sie 45 min, wystarczajaco zeby sprawdzic jak auto daje rade w roznych wariantach przyspieszania, jak jest glosno przy predkosci autostradowej, jak wybiera nierownosci, jak sie siedzi i jak obsluguje sie inne duperele.

Przed jazda probna warto sobie poczytac z jakimi bolaczkami boryka sie
  • Odpowiedz
@Joxek byłem w trzech salonach Toyoty i w każdej był problem z jazdami samemu, albo jedzie z tobą handlowiec albo mają dedykowanego pracownika do jazd testowych.
Z drugiej strony nie walczyłem jakoś bardzo o opcję jazd samemu, myślę że jest to do ogarnięcia tak samo wzięcie auta na weekend na testy - wszystko zależy od salonu.
  • Odpowiedz
@Joxek To ja się nigdy nie spotkałem z koniecznością jazdy z pracownikiem. Zwykle dostawałem tylko krótki draft do podpisania, ewentualnie sprawdzili czy mam prawko. W Hyundaiu to w ogóle na mordę dostałem kluczyki i jedz pan. Z ulicy wszedłem.
  • Odpowiedz
@Joxek: zadzwoń do swojego salonu i się dowiedz. Ja np jechałem sam. Choć dali mi na to tylko godzinkę. W renault były kiedyś auta na weekend jak kto chciał i dopytał, co było mega fajna opcja przetestowania
  • Odpowiedz