Wpis z mikrobloga

Mirki po 2,5 roku pracy w januszeksie składam wypowiedzenie. Boje się zmian ale dostałam lepszą ofertę w dużej firmie. Chcą nawet poczekać na mnie ten miesiąc wypowiedzenia. (ʘʘ)
Dajcie parę plusów na odwagę ()
#pracbaza #januszex #januszebiznesu
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lisowa plusik na odwagę, trzymam kciuki i powodzenia w nowej robocie! Ludzie często boją się zmian, ale ucieczka z januszeksu może się zakończyć tylko dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º) daj za jakiś czas znać, jak się pracuje w nowym miejscu
  • Odpowiedz
@Lisowa: jeśli to jest ogarnięta instytucja, to przydałby się z ich strony list intencyjny - dla obu stron zapewnienie, że chcecie współpracować od jakiegoś tam określonego terminu. co prawda nie ma to mocy prawnej, no ale zawsze to jakoś tak lepiej świadczy o pracodawcy.
ja takowy dostałem, gdy byłem na wypowiedzeniu i miałem zacząć współpracę miesiąc poźniej.
składaj wypowiedzenie jak najszybciej, czekanie działa na Twoją niekorzyść - momentem rozpoczęcia biegu
  • Odpowiedz
@Lisowa to wypo zaniosłbym po podpisaniu dopiero. Do końca miesiąca zdążysz. Kiedyś miałem tak że na rekrutacji wszystko ładnie pięknie a finalnie jeden zapis w drafcie umowy spowodował, że zmieniłem zdanie. Też nie był to krzak.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lisowa ja teraz też zmieniam prace, i podpisałem umowę przedwstępna - jeżeli nie podpisze z nimi umowy to place 100% ustalonego wynagrodzenia i vice versa, nie wyobrażam sobie czegoś takiego nie podpisać, rownie dobrze może im się odwidziec
  • Odpowiedz
a teraz też zmieniam prace, i podpisałem umowę przedwstępna - jeżeli nie podpisze z nimi umowy to place 100% ustalonego wynagrodzenia


@Retsew:

czyli zapewne b2b :D

Na UoP trudno wymusic oplate za rezygnacje, a nawet jak pracodawca sie uprze, to przyjdzie pracownik, podpisze umowe, wreczy 2 tygodniowe wypowiedzenie w najblizszy piatek, wezmie 4 dni urlopu na zadanie, 5 dni urlopu od zdarzen losowych i akurat przyjdze w ostatni piatek za
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k ja się chciałem zabezpieczyć w ten sposób, no i pracodawca, dla obu stron współpraca będzie owocna, a jeżeli nie, to nikt mnie nie trzyma
  • Odpowiedz