Wpis z mikrobloga

Przymierzam sie do kupna mieszkania w Wawie/okolicach, na razie robie reserach, prawdopodobnie zakup przypadnie na 2025.
Moje kryteria:
- 3 pokoje, +/- 55-60m2
- miejsce garazowe
- preferowane osiedle zamkniete ale nie jest to wymog krytyczny
- w miare dobry dojazd co Warszawa Ochota/Rondo Daszynskiego = blisko do lokalnej stacji komunikacyjnej (metro/dworzec itd.)
- budownictwo rocznik 2000+

Rozwazam obecnie takie miejscowosci jak:
- Pruszkow (czeste pociagi SKM/KM, wszystko leci elegancko do Warszawy, Warszawa Ochota w 20minut)
- Piastow (podobnie jak wyzej)

Chcialbym zamknac sie w 850k pln, z tego bo obserwuje rynek w Pruszkowie i Piasecznie to nie ma takiej tragedii jak np. dzielnice ktore wczesniej rozwazalem (np. Bemowo ale jest tam bardzo drogo). Raczej w moim budzecie lokalizacje kolo metra odpadaja.

Jakie jeszcze miejsca poza wyzej wymienionymi byscie obczajali na moim miejscu?
#warszawa #nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twardy-zawodnik: polecam ci dac sobie spokój z Pruszkowem i piasecznem, jak ja szukam mieszkań to już sobie to odpuściłem, zbyt mała różnica jest w cenie pomiędzy wiochami a np ursusem, tam jesteś jednak skazany tylko na ten obsrany pociąg
  • Odpowiedz
@twardy-zawodnik: jak jestes chlopem bezdietnym prostym i samotnym to odradzam Ursus, tam same rodziny oraz chamy, wiesniaki i psiarze. Bedzi Ci się smutno robić jesli jestes samotny i ciesz sie wyspac.
  • Odpowiedz
@frenm: mam dziewczyne, dzieci nie planujemy, ale fakt, dobry punkt - zalezy mi na spokoju i ciszy, a nie chce mieszkac w kurniku ktory jest studnia dzwiekowa i miec pod domem cala gromadke kaszojadow (przerabialem cos takiego na wynajmie w innym mieszkaniu - dramat). Ursus wydaje mi sie bardzo depresyjny pod tym punktem ze jest bardzo duzo budynkow napchanych, korki sa i w ogole jakos to takie wszystko takie powsciskane
  • Odpowiedz
Jakie jeszcze miejsca poza wyzej wymienionymi byscie obczajali na moim miejscu?


@twardy-zawodnik: Grochów

Jest w ch*j lepszy od Pruszkowa czy Piastowa i niewiele droższy. Może i M3 powstanie za 5 lat lub więcej, ale powstanie, a wtedy nawet Bródno poszybowało.

SKM jest spoko, ale zwróć uwagę na częstotliwość jazdy, zwłaszcza wieczorami i w dni świąteczne. To nie jest jeżdżące co parę minut metro. Nie ten świat kompletnie. Ode mnie ze
  • Odpowiedz