Wpis z mikrobloga

Praca rekrutera it co raz bardziej mnie #!$%@?. Firmy chyba upadły i sobie głupi ryj rozwaliły bo nie wierzę, że ktoś normalny może wymagać, że Senior DevOps z zajebistym Pythonem, Kubernetesem, Dockerem, Linuxem, Ansible, będzie przyjeżdżał do biura i dodatkowo zarabiał 140/h.

Gdyby to był jeszcze jakiś odosobniony przypadek, ale takich ról spływa do mnie w cholerę. Jest ktoś kto też pracuje jako rekruter it np w jakiejś kontraktorni i ma takie same odczucia?

#it #pracbaza #rekrutacja #rekrutacjawit
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jurek-gagarin: Do stawki, chociaż sam fakt jeżdżenia do biura jest wg mnie z dupy w obecnych czasach gdzie pandemia pokazała, że tak naprawdę całą pracę można na spokojnie wykonać w domu.

Normalna stawka (nie jakaś zachwycająca) dla takiego seniora to raczej okolice 170-180zł netto/h, przyjmując oczywiście umowę B2B.
Za 140 to ja jeszcze kilka miesięcy temu miałem Devopsów z 4letnim doświadczeniem.
  • Odpowiedz
Skoro działasz w IT, to widzisz ile zleceń potraciły firmy, wiele pozwalniało część załogi. Niestety, dzisiaj już można pomarzyć o tym co było 2 lata temu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakobo: Wiadomo, czasy jakie były w czasie covidu nie wrócą raczej nigdy, ale chociaż stawki powinny zostać na tym samym poziomie bo cóż, kto by przyjął ofertę za dużo niższą stawkę i z nakazem przyjeżdżania do biura.

Tyle dobrego, że przełożona jest ogarnięta i też wie, że niektóre z projektów, które dostajemy, są nie do zrobienia.
To co mnie wkurza to to, że po 8h często nie ma żadnych efektów
  • Odpowiedz
  • 0
@quescik1: A kto powiedział, że stare stawki mają się utrzymać? Jak jesteś inteligentnym gościem to wiesz, że czasy covida to był ewenement, coś co w normalnych czasach nie miałoby miejsca. Ciężko oczekiwać, żeby nienormalne stawki nagle zostały uznane za normalne, bo panowie spierdoxy z piwnicy krzyczą, że oni nie zjadą z zarobkami.
  • Odpowiedz