Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś z was myślał, że nie potrafię zarzucić żartem, którego nikt nie zaplusuje, to jesteście w błędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Feynman, Einstein i Schrodinger wchodzą do baru.
Feynman mówi:
- Wygląda na to, że jesteśmy żartem
Einstein na to:
- Tylko dla obserwatora, który zobaczył, że weszliśmy równocześnie.
A Schrodinger:
- Jeśli ktoś zagląda przez okno, wychodzę.

#zartyjanusza #pdk #fizyka #pasjonaciubogiegozartu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MateMizu: Masz racje ze pozno wiec tez moja interpretacja moze byc kulawa (nie googlam pisze z glowy):

Feynman: Zasada nieoznacznosci. nie da sie konkretnie ustalic wszystkich cech ciala fizycznego. Wiec albo jestesmy zartem albo nie.
Einstein. OTW i STW. czyli upraszczajac "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" Dla jednych jestesmy zartem dla innych nie.
Schroedinger. Slynny kot schroedingera. jes zarowno martwy jak i zywy. Dopoki go ktos nie zaobserwuje. Wiec
  • Odpowiedz
@bialy100k: idzie e^x przez równinę, a tu wszystkie funkcje uciekają w popłochu.
- Uciekaj, tam jest Wielka Różniczka!
- Ja się nie boję, jestem e do x!
I tak sobie idzie e^x naprzeciw uciekającym funkcjom, aż w końcu trafia przed Wielką Różniczkę:
- A Ty dlaczego nie uciekasz?
- Bo
  • Odpowiedz
Feynman: Zasada nieoznacznosci. nie da sie konkretnie ustalic wszystkich cech ciala fizycznego. Wiec albo jestesmy zartem albo nie.


@gorzki99:
książka "Pan raczy żartować panie Feynman" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirabelka2137: Nie mam pojecia. Za mlodego dosc duzo ksiazek z tych tematow przeczytalem.
Ale to ze feynman jest od zasady nieoznacznosci, Albercik od OTW I STW (a nobla i tak dostal za cos innego :P) itp itd to ze szkoly wynioslem.

EDIT no i to bylo tak dawno ze pomylilem feynmana z heisenbergiem. Feynman byl chyba od czastek :D
  • Odpowiedz