Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenie #nieruchomosci #ubezpieczeniemieszkania #ubezpieczenia Hej Mireczki, planuje zmianę ubezpieczenia mieszkania. Do tej pory miałem narzucone ubezpieczenie z banku (PZU) i chciałbym wybrać coś "lepszego".
Głównie zależy mi na zalaniach / pożarach. W tym roku planuje też wymianę prysznica, to może coś z tym (jakieś uszkodzenia rur czy coś?) ?
Polecicie jakieś ubezpieczenie czy najlepiej szukać multiagenta ? :)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nomundo bezpośrednio taniej. Ja miałem dużo szkód w AXA obecnie uniqa i byłem bardzo zadowolony. Tyle że teraz nie chcą mnie ubezpieczyć bo za dużo korzystałem xdd. Teraz mam PKO dom bo wychodzi całkiem ok cenowo
  • Odpowiedz
@nomundo: Podejdź do jakiegoś agenta, zawsze lepiej z kimś pogadać to będzie wiedział co potrzebujesz i co powinieneś mieć.

bezpośrednio taniej.


@
  • Odpowiedz
@sayanek: - pośrednik też musi zarobić :) ale najtaniej (ok wg mnie na bazie xx kupionych ubezpieczeń OC, AC, domu) jest np samemu zrobić ofertę przez neta (zazwyczaj -20%) i zadzwonić popytać o szczegóły i często pracownik sam zaproponuje żniżkę albo samemu o to dopytać :).
Kupowałem 2 tyg temu ubezpieczenie na dom, i najlepiej cenowo i zakresowo u mnie wychodziła UNIQA. Przez 2 lata też pracowałem w systemach ubezpieczeniowych
  • Odpowiedz
pośrednik też musi zarobić :)


@Piotropatra: Pośrednik nic nie dorzuca od siebie to stawek na polisach, to czy firma wyda na utrzymanie strony internetowej i koszt kalkulatorów, zapłaci osobie na infolinii czy agentowi im to rybka, w umowach mamy zapisy że stawki są identyczne w każdym dziale sprzedaży :) Więc pierwsza bajka obalona.

przez neta (zazwyczaj
  • Odpowiedz
t kalkulatorów, zapłaci osobie na infolinii czy agentowi im to rybka, w umowach mamy zapisy że stawki są identyczne w każdym dziale sprzedaży :) Więc pierwsza bajka obalona.


@sayanek: w przypadku PZU - tak. W innych firmach nie wiem ale porównywałem sporo ofert i nigdy nie dali taniej niż na stronie/bezpośrednio w danym TU.
Zdecydowanej większości osób nie jest potrzebne all risk itp no bo po co.

dziękuje za analizę
  • Odpowiedz