Wpis z mikrobloga

Szalom
Szukam bibsów na szosie dla wielkiego chłopa. Obecnie jeżdżę w Assos Mille GT C2 ale ich wkładka mnie trochę irytuje bo muszę robić przerwy żeby jajca odpoczęły - centralna część wkładki nachodzi na nie i muszę poświęcić parędziesiąt sekund żeby odpowiednio się poustawiać. Raczej nie robię ultra, bo zdrowie i budowa nie pozwala, ale chciałbym chociaż, żeby się setkę jakoś w nich przejechało i żeby nie #!$%@? się od prania w pralce jak niektóre wytwory naszych rodzimych producentów xD. Budżet do 600 zł.
#rower #szosa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zGdyniMlodyG: Mam ten sam problem z tymi hiper super polecanymi spodenkami, widocznie nie są dla wielkich chłopów (grubych)

Może i bym coś polecił, bo przerobiłem kilkanaście różnych spodenek, ale w sumie to nigdy jeszcze nie trafiłem na jakieś idealne, obecnie najlepiej to mi się jeździ w jakichś bezszelkowych z alieexpress XD Przynajmniej nic nie uciska i nie uwiera...

Z takich pro obcisłych gatek to w miarę sprawdzają mi się SPORTFUL
  • Odpowiedz
ale chciałbym chociaż, żeby się setkę jakoś w nich przejechało


@zGdyniMlodyG: Jak nie mozesz strzelić setki w Assosach to pewnie problem nie leży we wskładce i bibsach tylko: siodełku/pozycji na rowerze/twojej anatomii i może czymś jeszcze.
Bibsami, nawet i za 1000 zł nie rozwiąrzesz sprawy, ja bym zaczął od bikefittingu i kremów typu Assos czy sudocrem jeśli jeszcze ich nie używasz
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: Doraźnie możesz wypróbować jakieś bibsy z wkładką piankowo-żelową bo ten insert żelowy ma dużo większą gęstość i przynajmniej u mnie (90 kg) zrobił sporą różnicę, ale nadal nie rozwiązał problemu.
Każda firma powinna coś takiego mieć, Elastic Interface ma to pod nazwą hybrid, ja mam Santini ale nie wiem jaki model wkładki.
Najtaniej chyba kupisz na Aliexpress Riony z EI Road Performance Hybrid na próbę, ja kupiłem za 150
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Zabi96: powiem tak. Byłem kilka razy na fittingu i za każdym razem dowiadywałem się że problem leży w mojej budowie i już. Przy szosie zawsze ale to zawsze idzie ucisk na start tkanek miękkich. To powoduje tyle że przez chwilę nie czuje siusiora, dlatego staram się nie jeździć za długo. Na crossowych rowerach nie mam tego problemu bo tam siedzę w innej pozycji. Testowałem masę siodeł i nic nie pomogło.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Zabi96: nie chce żadnych Chińczyków bo spodenki to dla mnie jednorazowy szit który po paru praniach nadaje się do śmieci. A w tym celu dupa się nie poci?
  • Odpowiedz