Wpis z mikrobloga

@ajuto00: ale ja się zgadzam w 100% - sam wyizolowany kolor skóry per se nic a nic nie ma wspólnego z agresywnymi zachowaniami

natomiast jak sam to ująłeś "niepowtarzalność kultury i obyczajów" już bardzo mocno koreluje z pewnym typem zachowań, a że najbardziej specyficzną kulturę i zachowanie mają śniadzi Panowie z biednych krajów 3 świata to ja już nic za te oczywiste fakty nie mogę xd

przecież dokładnym i idealnym
  • Odpowiedz
biali też wywodzą się z Afryki, czyli według twojej logiki też jesteś murzynem


@zmarnowany_czas: Nie, bo biali ludzie od bardzo dawna nie posiadają takiej ilości pigmentu, jak murzyni, w przeciwieństwie do Aborygenów, którzy są ciemni, jak Afrykańczycy.

To jest kolosalna różnica, więc nie pleć głupot, bo równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że jesteśmy jednokomórkowcami.
  • Odpowiedz
@Stewan wiesz co w ogóle wstawiasz? I że to dość propagandowe obrazki biorąc pod uwagę, że takie debunkowałam ale jeszcze z podpisami kolonialnymi typu "quadroons" xD

Jeszcze powiedz o indeksie FST.

Ludzka różnorodność genetyczna jest kontinuum. Populacje wykazują skupiska genetyczne bo są one wynikiem stopniowych różnic genetycznych, które korelują z geografią, a nie dyskretnymi kategoriami.
Filippa - @Stewan wiesz co w ogóle wstawiasz? I że to dość propagandowe obrazki biorą...

źródło: temp_file4182392612196003185

Pobierz
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas skoro pomiędzy samymi czarnymi z Afryki są największe różnice to jak to nie neguje istnienia jednej rasy?

xD podzielisz je sobie w Afryce na 100?

Studies of human genetic variation show that human populations are not geographically isolated, and their genetic differences are far smaller than those among comparable subspecies.https://academic.oup.com/edited-volume/28299/chapter-abstract/214979895?redirectedFrom=fulltext&login=falseGenetic surveys and the analyses of DNA haplotype trees show that human "races" are not distinct lineages, and that this is not due to recent admixture; human "races" are not and never were "pure." Instead, human evolution has been and is characterized by many locally differentiated populations coexisting at any given time, but with sufficient genetic contact to make all of humanity a single lineage sharing a common evolutionary fate.To this day, skin color grades by imperceptible means from Europe southward around the eastern end of the Mediterranean and up the Nile into Africa. From one end of this range to the other, there is no hint of a skin color boundary, and yet the spectrum runs from the lightest in the world at the northern edge to as dark as it is possible for humans to be at the
  • Odpowiedz
@Stewan

>Zdajesz sobie sprawe, że gdyby porównać 2 afrykanczykow do siebie to mieliby większą różnorodność genetyczną niż gdyby ich porównać do innych ludzi na drugich krancach świata?

>I to udowodnił Lewontin, że więcej różnorodności jest w obrębie populacji niż gdyby porównać duże populacje do siebie nawzajem.


Zdajesz sobie sprawę, że Lewontin mógł się
  • Odpowiedz
skoro pomiędzy samymi czarnymi z Afryki są największe różnice to jak to nie neguje istnienia jednej rasy?


@Filippa: ale o co chodzi? Co ja zrobiłem, że się mnie czepiasz? Ja tu stoję po twojej stronie w tej dyskusji i staram się wyśmiać te ich dyrdymały o różnych rasach człowieka.
  • Odpowiedz