Wpis z mikrobloga

@Jariii: no nwm czy taki posredni. sa tak zidiociali, ze potrafia spac na srodku drogi na pustyni, a australijski rzad musial stworzyc specjalna kampanie spoleczna, zeby nie wachali benzyny xD
  • Odpowiedz
@panDario bo jest konstruktem który opiera się na fenotypie a nie genotypie a przede wszystkim 99.9 procent ludzkiego DNA jest takie samo.
Zdajesz sobie sprawe, że gdyby porównać 2 afrykanczykow do siebie to mieliby większą różnorodność genetyczną niż gdyby ich porównać do innych ludzi na drugich krancach świata?

I to udowodnił Lewontin, że więcej różnorodności jest w obrębie populacji niż gdyby porównać duże populacje do siebie nawzajem.

Ale czego ja się spodziewam po wykopku który nawet nie wie co to jest taksonomia, albo kieruję się chlopskorozumowaniem pod tytułem INNY WYGLĄD PATRZ który w głównej mierze jest uzależniony od poziomu nasłonecznienia czyli warunków
  • Odpowiedz
@arcxa: Akurat ich stan zdrowia czy niskie IQ to skutek działania Brytyjskich osadników. Ładnie widać to w materiale archeologiczym, częstotliwość hipoplazji szkliwa wynosiła u nich około 10% co jest typowe dla tego typu stylu życia, po przybyciu europejjczyków wzrosła do 99%.
  • Odpowiedz
@panDario bo jest konstruktem który opiera się na fenotypie a nie genotypie a przede wszystkim 99.9 procent ludzkiego DNA jest takie samo.
Zdajesz sobie sprawe, że gdyby porównać 2 afrykanczykow do siebie to mieliby większą różnorodność genetyczną niż gdyby ich porównać do innych ludzi na drugich krancach świata?

I to udowodnił Lewontin, że więcej różnorodności jest w obrębie populacji niż gdyby porównać duże populacje do siebie nawzajem.

Ale czego ja się spodziewam po wykopku który nawet nie wie co to jest taksonomia, albo kieruję się chlopskorozumowaniem pod tytułem INNY WYGLĄD PATRZ który w głównej mierze jest uzależniony od poziomu nasłonecznienia czyli warunków
  • Odpowiedz
  • 0
@Filippa: -Tak.
-Wiem co to. Ale ty wiesz lepiej co ja wiem
-Nie wyglądają identycznie. Niektóre kotowate też się nie mogą krzyżować. Nie stwierdziłem że rasy nie mogą się
krzyżować
-tak
-nie mam rozległej wiedzy na temat
  • Odpowiedz
@Linnior88: nom i różnica pomiędzy Etiopkami czy Somalijkami a ludnością Bantu jest kolosalna. Nawet większa niż pomiędzy Polakiem a Włochem. A co tam dopiero rdzenna ludność Australii. Pięknie się samozaorałaś.
  • Odpowiedz
@panDario
Twoim argumentem był wygląd więc ja również zrobiłam na podstawie podobieństwa aligatorow i krokodyli.

Wszyscy ludzie, niezależnie od ich populacji lub "rasy", należą do jednego gatunku, homo sapiens, i są w pełni zdolni do krzyżowania się.

Ta zdolność do krzyżowania się i produkowania płodnego potomstwa jest kluczową cechą jednego
  • Odpowiedz
  • 0
@Filippa: Szanuje za takie odpowiedzi mocno. Ja tylko wkleiłem mema nie podważając 'konstruktu' a narracje wy sami sobie dopisaliście. Wymęczył mnie ten wątek dzisiaj :D idę korzystać z wolnego. pozdrawiam
  • Odpowiedz
@LifeReboot

xD
Masz chociaż solidną wiedzę z genetyki? Bo ja mam.
Afryka jest najbardziej zróżnicowanym genetycznie kontynentem na ziemi, ponieważ jest miejscem narodzin współczesnych ludzi (homo sapiens).
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker: @Filippa

Wykopek chciał sobie wstawić rasistowskiego mema, a wy mu tu jakieś naukowe fakty postulujecie. No kto to słyszał. Tak mu neurony niezobowiązane do tłumaczeń nadwyrężać, Okrutne jesteście (). No ale co ciekawostek poczytałem to moje. Wykop bawi, wykop uczy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz