Wpis z mikrobloga

#motocykle
Cześć mam zamiar zrobić w tym roku prawo jazdy na motocykl i mam do was kilka pytań o porady odnośnie strojów, ubioru i ogólnego bezpieczeństwa.
Czy możecie dodać coś od siebie czego unikać, na co zwracać uwagę, co jest wygodne, a co nie?
Nie chcę kupować najtańszego ubioru ale nie chce też wydawać kroci na ciuchy z nadrukowanym logo I ceną + 100%.

Druga kwestia to motocykl. Nie potrafię się zdecydować czy brać używany na start za kilka tysięcy (2-5k).
Kupić używany za 12-15k.
Czy wrzucić 12-15k jako wkład własny i kupić nową maszynę pokroju mt-07 albo jakieś kawasaki 650 i mieć śmieszną ratę co miesiąc.

Jakie są na rynku aktualnie motocykle w cenie ~35k z salonu warte uwagi?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KanapkaPL ja jeżdżę cb650r i w sumie to mój pierwszy motocykl, kupiłem nowy i nie udało mi się go zniszczyć.

Ubiór to kombi są najbezpieczniejsze, ale też najmniej wygodne w moim odczuciu. Ja jeżdżę w dżinsach i kurtce skórzanej.

Prawda jest taka, że tutaj nie ma porad uniwersalnych bo każdy jest inny.
  • Odpowiedz
@KanapkaPL: ja zaczynałem od 125 wtedy motorek za 5300 ciuchy jakos 2000 sie zmiesciłem, ale już nic z tych ciuchow nie mam, był słabo dopasowane, kiepskiej jakosci, teraz mam ubrania za jakies 5000zł ale dalej nie trafiłem z kaskiem,
ogolnie to droga zabawa, na pewno warto sobie kask wybrać jakiś lepszy i wygodny, długo w sklepie go mierzyć, ubrania jak ubrania ubierasz i ma być ciasno spasowane, najlepiej żeby w
  • Odpowiedz
@KanapkaPL kup używany za 15, nacieszysz się sezon czy dwa, sprzedasz za tyle samo bo one już nie tanieją a niektóre modele odwrotnie - czym mniej tym zaczynają drożeć. I nawet jak to początek to nie ładuj się w mikro pojemność bo bardzo szybko zacznie brakować mocy.

Ciuchy to bardzo indywidualna kwestia - W tym samym stroju w trasie może być super a jak jeździsz wkoło komina to całą przyjemność szlag
  • Odpowiedz
@KanapkaPL: Kasku w sklepie nie sprawdzisz i to najwazniejsze, zeby on byl dobrze dopasowany wiec zamow z neta i chodz z nim po domu min. pare godzin. Poza tym nie wiem czego w sklepach tego nie mowia, ale znaczenie ma tez czy jezdzisz w kominiarce czy bez, montaz interkomu to wplywa na miejsce w srodku. Ja bym sugerowal brac Arai jak ci pasuje na leb, jedyny producent, ktory mowi, ze
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: no tak bo daradca nie ma interesu w tym xD

@KanapkaPL ja bym wolal z allegro zamowic te ciuchy ktore maja dobre opinie i tak zeby kurtka i spodnie mialy opcje laczenia z jednego zestawu. W sklepie taniej nie bedzie a z allegro masz 2 tygodnie na zwrot za darmo i mozesz bez presji sobie sprawdzic. A najlepiej to w ogole najpierw motor kupic bo od niego tez
  • Odpowiedz
@jegertilbake: jak jestem mega zwolenników zakupów online, to w przypadku rzeczy moto przejechałam się bardzo. Rozmiarówki są tak dziwne, że nawet trudno mi było dopasować buty i musiałam iść do sklepu, żeby mi namierzyli i troszkę "przepłacić". Myślę, że jak ktoś jest niewymiarowy, lub babką jak ja to ciężko jest, nawet rękawice miałam problem xD Wiadomo, że zawsze mogę odesłać, ale w przypadku moto rzeczy to jest mrożenie sobie 4-5
  • Odpowiedz
@Konkol: Można w sklepie przymierzyc a kupic z neta xD sprzedawcy dac napiwek 50zl jak sie czujesz ze go oszukalas i kazdy zadowolony, ale watpie czy az taki rozstrzal cenowy jest szczerze mowiac, w sklepach duzych podobne sa ceny jak na necie a mi mrozenie hajsu nie przeszkadza ale czaje
  • Odpowiedz