Wpis z mikrobloga

Cześć, mam do Was pytanie odnośnie dropshipingu. Mam pewien fajny pomysł na sklep e-commerce. W towar zaopatrzyłbym się w Chinach, a sklep założyłbym na shopify. Chciałbym aby był to sklep na cały świat, nie tylko na Polske. Bedzie on tylko w jezyku angielskim. Teoretycznie mógłbym ściągnąc towar do siebie i sam go wysyłać, ale nie będzie lepiej skorzystać z dropshipngu, gdzie to chinol będzie wszystko ogarniał? Skoro przesylka ma byc na caly swiat, to czy to z Polski, czy z Chin trochę ona potrwa. Co o tym myslicie? Dodam, że towar jest mały i lekki.
#sprzedaz #ecommerce #shopify #dropshipping #internet #biznes
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TomRR: użyłeś wielu słów ale niewiele napisałeś. Nie wiedząc co sprzedajesz jakiej rady oczekujesz?

Czy sprawdziłeś swoją potencjalną konkurencję? Jak będziesz zdobywał klientów na całym świecie?ile innych osób już sprzedaje ten sam produkt?

Czy ten produkt jest tak wyjątkowy że ludzie będą chcieli czekać dlugo na wysyłkę? Dlaczego ktoś z UK czy USA miałby zamówić u Ciebie? Czy kliencie beda musili robić opłaty celne?
  • Odpowiedz
  • 0
@DrGreen_2: sprawdzałem konkurencję i oczywiście ona jest, bo to branża jubilerska. Jeśli chodzi o zdobywanie klientów, to głównie tiktok/instagram i płatne kampanie reklamowe. Jeśli chodzi o wyjątkowość produktu, to chciałbym zrobić sklep tylko na kilka produktów - coś na zasadzie, ze u mnie można dostać tylko produkty z takim kamieniem i z tego jestem kojarzony.
  • Odpowiedz
@TomRR: rozumiem, ze masz konto z duzymi zasiegami na TikToku i Insta? i ze ograniasz dobrze Google i Meta adsy? Orientujesz sie ile wydasz per click czy view? Poza tym brazna jubilerska jest tak k------o nasycona, ze gdybym sam czegos nie robil wyjatkowego - czyli tworzyl wlasne produkty jubnilerskie - to chyba bym sie w to nie pchal!
  • Odpowiedz
  • 0
@DrGreen_2: nie mam, dlatego chyba chciałbym najpierw sprawdzić dropshiping żeby nie ładować się w towar. Co do reklam mam znajomego, który się tym zajmuje. Do do nasycenia branży - to prawda, natomiast wystarczy spojrzeć na stronę Etsy - każdy powiela produkty i większość ma sprzedaże. Mam znajomego co jest jubilerem w moim mieście, cena wywalona do chmur za gram, a klienci jak byli tak i są. Patrząc takim tokiem rozumowania,
  • Odpowiedz
@TomRR: nie do konca wszytsko jest nasycone, jezeli masz swoj oryginalny produkt czy usulge, ktory rozwiazuje jakis problem to masz wieksze szanse. Wbijajac sie z kolejnym "takim samym" produktem, nie uniklanym, robionym masowo w Chinach, sprzedaz bedzie zalezala jedynie od marketingu, czyli wiekszosc Twojegu budzetu bedzie lecialo na marketing, ktory w nasyconej barnzy jest bardzo drogi - w szczegolnosci, ze chcesz go reklamowac na calym swiecie :-) - przygotuj sie
  • Odpowiedz
@DrGreen_2

Poza tym brazna jubilerska jest tak #!$%@? nasycona, ze gdybym sam czegos nie robil wyjatkowego - czyli tworzyl wlasne produkty jubnilerskie - to chyba bym sie w to nie pchal!


Nie tak dawno handlowałem sztuczną biżuterią z Chin na Allegro. Marża niesamowita. Zaczynałem od dwóch ofer, masa innych sprzedawców oferowała ten sam produkt, ale ja zawsze miałem o kilka groszy tańsze oferty i codziennie byłem z kilkoma przesyłkami na poczcie.
  • Odpowiedz
@Piter93: czy jest możliwość sprzedaży generycznego produktu? Tak! Jak widać marketplace jak Allegro są dobre do tego! Weź jednak pod uwagę, że wysłałaś produkt sam więc dostawa była relatywnie szybko, co często w dzisiejszych czasach jest kluczowe. Długa dostawa jest akceptowalna jedynie w przypadku unikalnych wyjątkowych produktów.

Najłatwiej dla kolegi powyżej będzie przetestować chiński produkt na różnego rodzaju marketplace czyli Allegro, Amazon i Etsy. W przypadku dropshippingu koszty będą prawie
  • Odpowiedz
  • 0
@TomRR

Zacznij od zapoznania się z prawem celnym, ustawą o VAT, ustawa o podatku dochodowym od akcyzym (biżuteria z metali czy kamieni szlachetnych to towar akcyzowy).

I teraz sprowadzając towar z Chin do UE, jesteś jego importerem. Wiąże się to z odpowiedzialnością za importowany produkt, kwestię ewentualnych atestów (jeżeli są wymagane), rozliczenia podatków itp.
Na pewno musisz zarejestrować się do VAT jako podatnik czynny, a sprzedając do innych krajów warto uzyskać też nie VAT EU. Do tego kasa
  • Odpowiedz