Wpis z mikrobloga

Najzabawniejsze pytanie jakie można usłyszeć od maupy kacapa to "ale co ci ta rosja zrobila?" i zaczynasz myśleć o historii rodziny o dwóch najstarszych braciach dziadka zabitych w AK, wyrzuceniu z domu na bagna bo soldat onucarz się rozgościł, o pradziadku który musiał się powiesić zanim weszli do wsi bo był sołtysem i wiedzial że deportują całe rodziny aktywnych urzędników na Sybir, o opowieściach prababci że nawet niemcy nie byli tacy dzicy w bestialstwie (choć to inna kwestia warta dyskusji), o represjach w powojennej polsce i całym tym syfie.A to tylko historie z ostatnich 80 lat. A jeszcze wcześniej byl dziadek mojego dziadka który pracował na poczcie jako radiotelegrafista i został wcielony siła do armi carskiej po czym wrocil obłąkany (jak się okazało bral udział w walkach w mandzurii) do końca życia spał przy piecu jak kot i bał się hałasu. A jeszcze wcześniej gdzieś w XIX rosjanie spalili dobytek rodziny zmuszając ich do przesiedlenia się pod Łódź. Nawet nie wiem co było jeszcze wcześniej, ale jestem niemal pewien że było podobnie. A teraz jestem ja i moja generacja. Patrzę na to co rosja robi na Ukrainie, Białorusi i u siebie. Bomabardownie dworcow pelnych ludzi (np Kramatorsk ale nie tylko), bombardowanie blokow mieszkalnych i dzieciecych szpitali onkologicznych, podwojne i potrojne uderzenia w to samo miejsce w odstepach czasu żeby zabić jak najwięcej medyków i strażaków, znecanie sie nad cywilami i jencami, po prostu zbrodnia na zbrodni i zbrodnia pogania. Mamy XXI wiek a tu sie nic nie zmienilo. Rusofobia? Nie. To jest nienawiść, nie do wyleczenia. Tego sie nie da już nigdy naprawić, a ten konflikt z rosja jest egzystencjonalny również dla nas bo wieki mijają, ale rosjanin sie nie zmienia, on jest zawsze taki sam. Brutalny, prymitywny, chciwy, brudny, chory, silny w kupię, silnie nacjonalistyczny i ekspansyjny.
Dlatego godna odrazy jest postawa ludzi hejtujacych walkę ukrainy z tą hydra. A równie zabawne są pytania kacapa "a czemu ty taki jestes? Przecież rosja nic polsce nie zrobiła". The end.
#rosja #ukraina #wojna #historia #przemyslenia
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ZSRR tez byly inne nacje, Polska armia tez walczyla "ramie w ramie" z ZSRR trollu a kto szefowal Sowietom? Ukraincy czy Moskwa?


@krzywy_kanister: Dlaczego trollu?
Umiesz podać liczby innych nacji w armii czerwonej? Ukraińców było 6 do 7 mln.
Jak reszta? Słucham?

Co to za różnica kto szefował? Czekaj... Chyba Gruzin xD
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: brak argumentów widzę xD Trzeba obrażać.
Obecny prezydent Ukrainy nie znał ukraińskiego języka, gdy obejmował urząd prezydenta xD
Na Ukrainie nadal stoją pomniki armii czerwonej i na wschodniej armia czerwona jest/była (do wybuchu obecnej wojny) uważana za bohaterów. Na wschodzie za to banderowcy xD
  • Odpowiedz