Wpis z mikrobloga

Najzabawniejsze pytanie jakie można usłyszeć od maupy kacapa to "ale co ci ta rosja zrobila?" i zaczynasz myśleć o historii rodziny o dwóch najstarszych braciach dziadka zabitych w AK, wyrzuceniu z domu na bagna bo soldat onucarz się rozgościł, o pradziadku który musiał się powiesić zanim weszli do wsi bo był sołtysem i wiedzial że deportują całe rodziny aktywnych urzędników na Sybir, o opowieściach prababci że nawet niemcy nie byli tacy dzicy w bestialstwie (choć to inna kwestia warta dyskusji), o represjach w powojennej polsce i całym tym syfie.A to tylko historie z ostatnich 80 lat. A jeszcze wcześniej byl dziadek mojego dziadka który pracował na poczcie jako radiotelegrafista i został wcielony siła do armi carskiej po czym wrocil obłąkany (jak się okazało bral udział w walkach w mandzurii) do końca życia spał przy piecu jak kot i bał się hałasu. A jeszcze wcześniej gdzieś w XIX rosjanie spalili dobytek rodziny zmuszając ich do przesiedlenia się pod Łódź. Nawet nie wiem co było jeszcze wcześniej, ale jestem niemal pewien że było podobnie. A teraz jestem ja i moja generacja. Patrzę na to co rosja robi na Ukrainie, Białorusi i u siebie. Bomabardownie dworcow pelnych ludzi (np Kramatorsk ale nie tylko), b-----------e blokow mieszkalnych i dzieciecych szpitali onkologicznych, podwojne i potrojne uderzenia w to samo miejsce w odstepach czasu żeby zabić jak najwięcej medyków i strażaków, znecanie sie nad cywilami i jencami, po prostu zbrodnia na zbrodni i zbrodnia pogania. Mamy XXI wiek a tu sie nic nie zmienilo. Rusofobia? Nie. To jest nienawiść, nie do wyleczenia. Tego sie nie da już nigdy naprawić, a ten konflikt z rosja jest egzystencjonalny również dla nas bo wieki mijają, ale rosjanin sie nie zmienia, on jest zawsze taki sam. Brutalny, prymitywny, chciwy, brudny, chory, silny w kupię, silnie nacjonalistyczny i ekspansyjny.
Dlatego godna odrazy jest postawa ludzi hejtujacych walkę ukrainy z tą hydra. A równie zabawne są pytania kacapa "a czemu ty taki jestes? Przecież rosja nic polsce nie zrobiła". The end.
#rosja #ukraina #wojna #historia #przemyslenia
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uszyk90: szczerze nawet nie tak wazne co zrobiŁA.

Niemcy wyrządzili nam niewiarygodne krzywdy, Ukraińcy wymordowali może nawet kilkaset tysięcy, Szwedzi nas rabowali.

Ale to było kiedyś…

Ważne co ktoś PLANUJE. Ruscy w 2024 mówią że chcieliby nam robić to samo co dekady temu
  • Odpowiedz
via Android
  • 389
@Grzesiok dokładnie, krzywdy szwedzkie były dawno temu. Świat kiedyś był jeszcze bardziej brutalny niż teraz. Trudno. Teraz to jest bardzo fajny kraj i bardzo ludzie Szwedów. Żyłem w Malmo, znam ich I lubie. To dobrzy ludzie. Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazic Szwedów bombardujacych szpitale onkologiczne w Oslo?
  • Odpowiedz
@uszyk90: ja mam taką historię rodzinną że w sumie wszyscy coś jej zrobili po drodze.

Babka ze strony matki była w obozie na Majdanku
Babka ze strony ojca uciekała z Wołynia
Dziadek mojej żony został wywieziony do rosji i ślad po nim zaginął. Najpawdopodobniej został
  • Odpowiedz
@KIaudiuszeq: o jest kladiuszek xdd . nie moge sie posmiac z kogos kto sie powiesil zanim jeszcze wrogie wojska do niego dotarly, zamiast walczyc, uciekac, zrobic cokolwiek? oczywiscie ze moge do woli miec z tebo beke, jakby to byl moj dziadek to uwazalbym go za idiote. to jest kretynskie i przekomiczne i za takie wlasnie to uwazam.

a zeby tak obrocic to jak to wyzej zrobiles to kim trzeba byc
  • Odpowiedz
@uszyk90: Mojej rodzinie akurat nie zrobili nic (wręcz się przydali), co nie zmienia faktu że na rzeczy należy patrzeć obiektywnie, a nie emocjonalnie.

A obiektywnie to rosja nie ma własnej kultury, nigdy jej nie miała. Po odjęciu z rosji pierwiastków obcych (wpływu Niemców Bałtyckich, wpływu Ukraińców, wpływu Polaków i tak dalej) wychodzi nam, że rosjanin to po prostu wyzbyty kultury i narodowości dzikus. Samodzielnie rosja ani rosjanie nie dokonali żadnego odkrycia (poza tysięczną metodą tortur), nie mają żadnych osiągnięć, nic. Pustka. Ich uczelnie albo są zdominowane przez cudzoziemską kadrę, albo są zwykłymi diploma mills.

Dobry borze sosnowy - rosjanie nie potrafią nawet obsługiwać instalacji przesyłowych gazu i ropy, to wszystkie jest/było oparte o zachodni sprzęt i zachodnich specjalistów. Patrz spadek eksportu, ukraińskie naloty to jedno, ale ważniejsze jest to, że jak się popsuje cokolwiek, co nie wymaga dokręcenia śrubki to rosjanie nie sa w stanie tego
  • Odpowiedz
Tam lepiej pokażesz jak bardzo rosjan nienawidzisz, postowaniem nieśmiesznych obrazków na polskim forum o gównie pokazujesz tylko że chcesz plusy

Odpowiedz


@ArekMaupa: Ale wiesz że na wykopie jest kilkunastu sponsorów ZSU? Szacuję, że wykopki odpowiadają za co najmniej kilkudziesięciu ruskich trupów w sposób pośredni.
  • Odpowiedz
@KIaudiuszeq: ty nie piszesz ze wyglada dziwnie, ty w swojej odklejce totalnej szukasz ruskich szpiegow, trollow z kremla i kopiejek. ciekawe jak to jest miec taki przetrzepany tym umysl jak ty.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: No i o tym mówię- każdy kto wpłacił jakąkolwiek kwotę na pomoc zrobił nieskończenie więcej od osób które postuja że och ach jak oni tych ruskich nienawidzą, zaplusuja wpis grzesioka i są dumni z tego jak wspierają ukraine w wojnie
  • Odpowiedz
@uszyk90 Smutny temat, ale z drugiej strony potrzebujemy takich treści do czarnolistowania ruskich ścier

@Ravau23 wołyń wołyń wołyń wołyń

wrzuć wpis po prostu w translator jeżeli twój źle ci przetłumaczył. Ten wasz yandex to straszne g---o w tłumaczeniu z polskiego na ruski i odwrotnie
  • Odpowiedz