Wpis z mikrobloga

A ziemniaki z tego


@arinkao: Robiłem takie ziemniaki dobre 10 lat temu, kiedyś był na nie przepis (zbliżony) w biblioteczce Poradnika Domowego, nie wiem czy kojarzysz taką serię książeczek? Tylko za cholerę nie pamiętam w którym numerze. I fakt, w miarę szybkie i znacznie smaczniejsze od frytek czy kuleczek. Nabrałem smaku, muszę odkopać stary przepis i porównać z tym z filmiku, zrobię do obiadu w niedzielę (
  • Odpowiedz
  • 2
@moll: @kolejne_juz_konto One są mega dobre, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, będę je częściej robić. To moje odkrycie.

W wielu przepisach dodają mąkę. Ja tego nie zrobiłam i myślę że dobrze, tylko jedno duże jajko i 4 żółtka na 3 litry ugotowanych ziemniaków.
Inne wariacje to dodanie czosnku ale moja jest podstawowa, posmarowałam je masłem przed wsadzeniem do piekarnika. Do ziemniaków używają też gałki muszkatołowej, mi ona średnio smakuje. Ziemniaki
  • Odpowiedz
@arinkao: to może odrobina kardamonu ;)

Ja do takich różnych ostatnimi czasy silikonowego rękawa używam. Dobrze mi się sprawdza do napełniania foremek ciastem
  • Odpowiedz
@arinkao No to teraz pora na ziemniaki Anny (Pommes Anna). To danie jest zdecydowanie samodzielne i na samą myśl o ilości użytego masła serce boli… Za to smakuje cudownie. Obowiązkowe użycie ziemniaków „zwartych”.
  • Odpowiedz