Wpis z mikrobloga

Nudziło mi się w robocie i zrobiłem uogólnioną tier listę narodowości wszelkiej maści devów/speców IT, z którymi pracowałem (nie uwzględniam Polaków i nacji gdzie pracowałem z może 1 zespołem/2 ludźmi):

Tier A (bardzo dobry):
Amerykańce - zdecydowanie najlepiej mi się z nimi pracuje. Na ogół profeska i mają skilla, bardzo dobra komunikacja, nie ma się do czego przyczepić. Spodziewane patrząc na to, że zarabiają najwięcej.
Tier B (dobry):
Holendrzy, Brytyjczycy - są mniej efektywni od Amerykan, ale też nie ma co narzekać na komunikację i względne umiejętności, choć zdarzają się też i ananasy (najczęściej to jacyś napływowi imigranci).
Tier C (średni):
Grecy - ci z którymi pracowałem byli mocno średni. Sporo pracowali, ale byli nieefektywni i niechlujni. Z drugiej strony dało się z nimi dogadać i mieli nienajgorszą techniczną wiedzę.
Francuzi - niezbyt efektywni i niezbyt komunikatywni, zawsze brali dużo wolnego (często z dupy), technicznie co najwyżej średni.
Rumuni - ci z którymi pracowałem od strony technicznej byli na poziomie Greków/Francuzów, ale zawsze największe dramy w firmach były z Rumunami, jakoś tak wyszło.
Tier D (słabi):
Filipińczycy - tacy bardziej komunikatywni Hindusi, którzy nie zawsze spartaczą wszystko, czego się tkną.
Tier E (bardzo słabi):
Hindusi, Pakistańczycy - tu nie ma co komentować xD z szacunku do tych co wyemigrowali ze swojego #!$%@?łka nie wrzucam ich do F.

A jak u was?
#programista15k #pracait #korposwiat #geografia #gownowpis
kawalerka15k - Nudziło mi się w robocie i zrobiłem uogólnioną tier listę narodowości ...

źródło: Screenshot 2024-08-14 112632

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalerka15k: Ja nie szufladkuje ludzi ze względu na narodowość. Pracowałem zarówno z bardzo mądrymi ludźmi z USA, jak i z takimi amerykanami, którzy byli seniorami, a nie potrafili programować. Kiedyś pracowałem w BigData i najwięcej się nauczyłem od hindusa, który mieszkał w Bangalore, miał łeb jak sklep, nie można było go zagiąć. Pracowałem też z kilkoma grekami, mega pracowici, robili w 2 więcej niż pozostałe 6 osób w zespole.
Nie
  • Odpowiedz
  • 2
@BreathDeath: nie podchodzę do tego jak do wyroczni a jak do zabawy, no chyba, że mówimy o Hindusach z Indii/Pakistańczykach z Pakistanu, wtedy oczekuję tylko najgorszego. To ten etap gdy już nie potrafię nie mieć do nich uprzedzeń. Jedyny ogarnięty Hindus z Indii jakiego poznałem okazało się, że wcześniej pracował 10 lat w Europie i w Indiach trzymają go sprawy rodzinne xD
  • Odpowiedz
  • 1
@zibizz1: nie uwzględniałem bo uznałem, że jestem biased, natomiast gdybym miał to bym dał nas do tieru B. Przynajmniej jeśli mówimy o Polakach na międzynarodowych projektach, bo gdybym brał pod uwagę moje doświadczenia z januszexu to bym za #!$%@? nie dał B xD
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: Tak, ale nie czytam treści w nawiasach bo zazwyczaj nie wpływają na główny sens. A po za tym nie wierzę że OP pracował z wieksza iloscią Rumunów niz Polaków, po za tym sam siebie może ocenić.
  • Odpowiedz
  • 0
@kawalerka15k: jak tak patrzę na ten post to jeszcze pracowałem trochę z ludźmi ze Wschodu (Ukraina/Białoruś/Rosja) i tu nie wiem co dać bo w sumie nie wgłębiałem się jakiej konkretnej narodowości oni byli. Miałem przeważnie złe wrażenia, bliżej Filipin niż reszty krajów Europy xD
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: ponadprzeciętni hindusi od razu emigrują do Europy czy USA, od razu czuć inny potencjał intelektualny jak się gada z takim. Hindusi ci z Indii są jacyś strasznie ograniczeni, jak widzą coś nowego to oni nie umieją i choćbyś dał im tydzień, nie ogarną xD Raz mi typ moduł do terraforma pisał dwa tygodnie, taki na 20 linii (dosłownie, dwa risorsy) a był sprzedany jako senior cloud engineer ale IaC
  • Odpowiedz
@kawalerka15k @szmichal: chcialem to napisac. Ja z innej branzy i te doswiadczenia tez z niej pochodza. Ale kiedys mialem bardzo duzo pracy z Hindusami i jezdzilem tez do nich. Troche czasu tam spedzilem i wszedlem tez w rozne srodowiska autochtonow. I jedno spostrzezenie - ludzie zaciagnieci do wszelkich outsourcingow i pracy z innymi w lokalnych biurach to na ogol najwieksze barany. Hindusi o przecietnej czy ponadprzecietnej inteligencji wyjezdzaja z
  • Odpowiedz